22. mai - 25. mai 2015
NM Yngling
Min side
Frontpage
Participants
The regatta
Notice of Race
Praktisk informasjon til deltakerne
MENU
Participants
Detailed list
Sail no
Boat
Skipper
Yacht club
Class: Yngling
NOR 404
Karl Petter Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
BravoZulu
Sail number:
NOR 404
Tove Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
BravoZulu
Sail number:
NOR 404
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
BravoZulu
Karl Petter Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
BravoZulu
Sail number:
NOR 404
Tove Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
BravoZulu
Sail number:
NOR 404
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Karl Petter Haugen
Askøy Seilforening
NOR 231
Øyvind Pedersen
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cinnamon
Sail number:
NOR 231
Pål Salberg
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cinnamon
Sail number:
NOR 231
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Cinnamon
Øyvind Pedersen
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cinnamon
Sail number:
NOR 231
Pål Salberg
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cinnamon
Sail number:
NOR 231
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Øyvind Pedersen
Trondhjems Seilforening
NOR 007
Leif Kristian Garvik
Yacht club:
Ran Seilforening
Boat name:
salt 5
Sail number:
NOR 007
Kurt furnes
Yacht club:
Ran Seilforening
Boat name:
salt 5
Sail number:
NOR 007
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
salt 5
Leif Kristian Garvik
Yacht club:
Ran Seilforening
Boat name:
salt 5
Sail number:
NOR 007
Kurt furnes
Yacht club:
Ran Seilforening
Boat name:
salt 5
Sail number:
NOR 007
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Leif Kristian Garvik
Ran Seilforening
NOR 143
Mikael Viggen
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Tigergutt
Sail number:
NOR 143
Julian Straus
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Tigergutt
Sail number:
NOR 143
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Tigergutt
Mikael Viggen
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Tigergutt
Sail number:
NOR 143
Julian Straus
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Tigergutt
Sail number:
NOR 143
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Mikael Viggen
Trondhjems Seilforening
NOR 409
Svein Andre Hol
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
White Russian
Sail number:
NOR 409
Eivind Mellingen
Yacht club:
Os Seilforening
Boat name:
White Russian
Sail number:
NOR 409
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
White Russian
Svein Andre Hol
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
White Russian
Sail number:
NOR 409
Eivind Mellingen
Yacht club:
Os Seilforening
Boat name:
White Russian
Sail number:
NOR 409
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Svein Andre Hol
Askøy Seilforening
NOR 370
Frode Roness
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Jehanu
Sail number:
NOR 370
Svein Hellesø
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Jehanu
Sail number:
NOR 370
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Jehanu
Frode Roness
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Jehanu
Sail number:
NOR 370
Svein Hellesø
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Jehanu
Sail number:
NOR 370
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Frode Roness
Trondhjems Seilforening
NOR 138
Karl Emil Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Skyline
Sail number:
NOR 138
Magnus Mjømen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Skyline
Sail number:
NOR 138
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Skyline
Karl Emil Haugen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Skyline
Sail number:
NOR 138
Magnus Mjømen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Skyline
Sail number:
NOR 138
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Karl Emil Haugen
Askøy Seilforening
NOR 230
Ole André Hammerøy
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Hazard
Sail number:
NOR 230
Aashild Samseth
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Hazard
Sail number:
NOR 230
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Hazard
Ole André Hammerøy
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Hazard
Sail number:
NOR 230
Aashild Samseth
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Hazard
Sail number:
NOR 230
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Ole André Hammerøy
Trondhjems Seilforening
NOR 369
Chris Skogen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Team Guffen
Sail number:
NOR 369
per ivar thorsen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Team Guffen
Sail number:
NOR 369
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Team Guffen
Chris Skogen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Team Guffen
Sail number:
NOR 369
per ivar thorsen
Yacht club:
Askøy Seilforening
Boat name:
Team Guffen
Sail number:
NOR 369
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Chris Skogen
Askøy Seilforening
NOR 219
Dirk Nolte
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cubita
Sail number:
NOR 219
Kristen Lund
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cubita
Sail number:
NOR 219
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Cubita
Dirk Nolte
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cubita
Sail number:
NOR 219
Kristen Lund
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Cubita
Sail number:
NOR 219
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Dirk Nolte
Trondhjems Seilforening
NOR 371
Karsten Schroeder
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Sydney
Sail number:
NOR 371
Takashi Hattori
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Sydney
Sail number:
NOR 371
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Sydney
Karsten Schroeder
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Sydney
Sail number:
NOR 371
Takashi Hattori
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Sydney
Sail number:
NOR 371
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Karsten Schroeder
Trondhjems Seilforening
NOR 363
Kenneth Buvik
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Leona
Sail number:
NOR 363
Christoffer Buvik
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Leona
Sail number:
NOR 363
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Leona
Kenneth Buvik
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Leona
Sail number:
NOR 363
Christoffer Buvik
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Leona
Sail number:
NOR 363
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Kenneth Buvik
Trondhjems Seilforening
NOR 164
Bård Fjeldaas
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
ShadowfaX
Sail number:
NOR 164
Ingunn Fjeldaas
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
ShadowfaX
Sail number:
NOR 164
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
ShadowfaX
Bård Fjeldaas
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
ShadowfaX
Sail number:
NOR 164
Ingunn Fjeldaas
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
ShadowfaX
Sail number:
NOR 164
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Bård Fjeldaas
Trondhjems Seilforening
NOR 81
mario ditaranto
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Odette
Sail number:
NOR 81
Svend Tollak Munkejord
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Odette
Sail number:
NOR 81
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Odette
mario ditaranto
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Odette
Sail number:
NOR 81
Svend Tollak Munkejord
Yacht club:
Trondhjems Seilforening
Boat name:
Odette
Sail number:
NOR 81
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
mario ditaranto
Trondhjems Seilforening
NOR 333
Håvard Nordtveit Austefjord
Yacht club:
Bærum Seilforening
Boat name:
DNV 3
Sail number:
NOR 333
August Austefjord
Yacht club:
Grimstad Seilforening
Boat name:
DNV 3
Sail number:
NOR 333
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
DNV 3
Håvard Nordtveit Austefjord
Yacht club:
Bærum Seilforening
Boat name:
DNV 3
Sail number:
NOR 333
August Austefjord
Yacht club:
Grimstad Seilforening
Boat name:
DNV 3
Sail number:
NOR 333
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Håvard Nordtveit Austefjord
Bærum Seilforening
NOR NTNUI
Filip Amundsen
Yacht club:
NTNUI Seiling
Boat name:
Emma Tallulah
Sail number:
NOR NTNUI
Kristoffer Olsen
Yacht club:
NTNUI Seiling
Boat name:
Emma Tallulah
Sail number:
NOR NTNUI
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Emma Tallulah
Filip Amundsen
Yacht club:
NTNUI Seiling
Boat name:
Emma Tallulah
Sail number:
NOR NTNUI
Kristoffer Olsen
Yacht club:
NTNUI Seiling
Boat name:
Emma Tallulah
Sail number:
NOR NTNUI
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Filip Amundsen
NTNUI Seiling
NOR 25
Julius Yran
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
Martha
Sail number:
NOR 25
Magnus Klemetsdal
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
Martha
Sail number:
NOR 25
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Martha
Julius Yran
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
Martha
Sail number:
NOR 25
Magnus Klemetsdal
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
Martha
Sail number:
NOR 25
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Julius Yran
Sjøkrigsskolen Seilforening
NOR 254
Torstein Hellebust
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
NOR 254
Sail number:
NOR 254
Henriette Fure
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
NOR 254
Sail number:
NOR 254
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
NOR 254
Torstein Hellebust
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
NOR 254
Sail number:
NOR 254
Henriette Fure
Yacht club:
Sjøkrigsskolen Seilforening
Boat name:
NOR 254
Sail number:
NOR 254
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Torstein Hellebust
Sjøkrigsskolen Seilforening
Number of contestants in class: 18
Download CSV file