Min side
Frontpage
Participants
Results
Final results
MENU
Participants
Detailed list
Sail no
Boat
Teamname
Skipper
Country
Class: Yngling
NOR 11
Pål Brattbak
Teamname:
Norway
Boat name:
Norway
Sail number:
NOR 11
Petter Aursnes
Teamname:
Norway
Boat name:
Norway
Sail number:
NOR 11
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Norway
Pål Brattbak
Teamname:
Norway
Boat name:
Norway
Sail number:
NOR 11
Petter Aursnes
Teamname:
Norway
Boat name:
Norway
Sail number:
NOR 11
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Norway
Pål Brattbak
Norway
USA 18
Taylor Vann
Teamname:
USA
Boat name:
USA
Sail number:
USA 18
Jonathan Duffett
Teamname:
USA
Boat name:
USA
Sail number:
USA 18
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
USA
Taylor Vann
Teamname:
USA
Boat name:
USA
Sail number:
USA 18
Jonathan Duffett
Teamname:
USA
Boat name:
USA
Sail number:
USA 18
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
USA
Taylor Vann
USA
FIN 9
Janne Ikonen
Teamname:
Finland
Boat name:
Finland
Sail number:
FIN 9
Osmo Penttinen
Teamname:
Finland
Boat name:
Finland
Sail number:
FIN 9
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Finland
Janne Ikonen
Teamname:
Finland
Boat name:
Finland
Sail number:
FIN 9
Osmo Penttinen
Teamname:
Finland
Boat name:
Finland
Sail number:
FIN 9
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Finland
Janne Ikonen
Poland
DEN 8
Patrick Sebbelov
Teamname:
Denmark
Boat name:
Denmark
Sail number:
DEN 8
Soeren Carstensen
Teamname:
Denmark
Boat name:
Denmark
Sail number:
DEN 8
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Denmark
Patrick Sebbelov
Teamname:
Denmark
Boat name:
Denmark
Sail number:
DEN 8
Soeren Carstensen
Teamname:
Denmark
Boat name:
Denmark
Sail number:
DEN 8
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Denmark
Patrick Sebbelov
Denmark
TUR 16
Yüce Köseoglu
Teamname:
Turkey
Boat name:
Turkey
Sail number:
TUR 16
Metin Yasamali
Teamname:
Turkey
Boat name:
Turkey
Sail number:
TUR 16
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Turkey
Yüce Köseoglu
Teamname:
Turkey
Boat name:
Turkey
Sail number:
TUR 16
Metin Yasamali
Teamname:
Turkey
Boat name:
Turkey
Sail number:
TUR 16
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Turkey
Yüce Köseoglu
Turkey
POL 12
Maciej Grabowski
Teamname:
Poland
Boat name:
Poland
Sail number:
POL 12
Piotr Przybylski
Teamname:
Poland
Boat name:
Poland
Sail number:
POL 12
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Poland
Maciej Grabowski
Teamname:
Poland
Boat name:
Poland
Sail number:
POL 12
Piotr Przybylski
Teamname:
Poland
Boat name:
Poland
Sail number:
POL 12
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Poland
Maciej Grabowski
Poland
BAH 6
Mohamed Almalood
Teamname:
Bahrain
Boat name:
Bahrain
Sail number:
BAH 6
Mohamed Khadem
Teamname:
Bahrain
Boat name:
Bahrain
Sail number:
BAH 6
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Bahrain
Mohamed Almalood
Teamname:
Bahrain
Boat name:
Bahrain
Sail number:
BAH 6
Mohamed Khadem
Teamname:
Bahrain
Boat name:
Bahrain
Sail number:
BAH 6
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Bahrain
Mohamed Almalood
Bahrain
BRA 7
Henrique Duarte Haddad
Teamname:
Brazil
Boat name:
Brazil
Sail number:
BRA 7
Felipe Duarte Haddad
Teamname:
Brazil
Boat name:
Brazil
Sail number:
BRA 7
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Brazil
Henrique Duarte Haddad
Teamname:
Brazil
Boat name:
Brazil
Sail number:
BRA 7
Felipe Duarte Haddad
Teamname:
Brazil
Boat name:
Brazil
Sail number:
BRA 7
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Brazil
Henrique Duarte Haddad
Brazil
NED 10
Tom Werff
Teamname:
Netherland
Boat name:
Netherland
Sail number:
NED 10
Victor Vernède
Teamname:
Netherland
Boat name:
Netherland
Sail number:
NED 10
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Netherland
Tom Werff
Teamname:
Netherland
Boat name:
Netherland
Sail number:
NED 10
Victor Vernède
Teamname:
Netherland
Boat name:
Netherland
Sail number:
NED 10
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Netherland
Tom Werff
Netherland
ESP 14
Daniel Martines Garcia Garcia
Teamname:
Spain
Boat name:
Spain
Sail number:
ESP 14
Mariano I. Sebastian
Teamname:
Spain
Boat name:
Spain
Sail number:
ESP 14
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Spain
Daniel Martines Garcia Garcia
Teamname:
Spain
Boat name:
Spain
Sail number:
ESP 14
Mariano I. Sebastian
Teamname:
Spain
Boat name:
Spain
Sail number:
ESP 14
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Spain
Daniel Martines Garcia Garcia
Spain
SRI 15
Nishantha War
Teamname:
Sri Lankan
Boat name:
Sri Lankan
Sail number:
SRI 15
Marambe WMC
Teamname:
Sri Lankan
Boat name:
Sri Lankan
Sail number:
SRI 15
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Sri Lankan
Nishantha War
Teamname:
Sri Lankan
Boat name:
Sri Lankan
Sail number:
SRI 15
Marambe WMC
Teamname:
Sri Lankan
Boat name:
Sri Lankan
Sail number:
SRI 15
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Sri Lankan
Nishantha War
Sri Lankan
UKR 17
Igor Tsvetkov
Teamname:
Ukraine
Boat name:
Ukraine
Sail number:
UKR 17
Andriy Yadrin
Teamname:
Ukraine
Boat name:
Ukraine
Sail number:
UKR 17
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Ukraine
Igor Tsvetkov
Teamname:
Ukraine
Boat name:
Ukraine
Sail number:
UKR 17
Andriy Yadrin
Teamname:
Ukraine
Boat name:
Ukraine
Sail number:
UKR 17
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Ukraine
Igor Tsvetkov
Ukraine
QAT 13
Jassim Al-Sulaiti
Teamname:
Qatar
Boat name:
Qatar
Sail number:
QAT 13
Omar Al-Jaber
Teamname:
Qatar
Boat name:
Qatar
Sail number:
QAT 13
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Qatar
Jassim Al-Sulaiti
Teamname:
Qatar
Boat name:
Qatar
Sail number:
QAT 13
Omar Al-Jaber
Teamname:
Qatar
Boat name:
Qatar
Sail number:
QAT 13
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Qatar
Jassim Al-Sulaiti
Qatar
Number of contestants in class: 13
Class: Yngling - female
USA 5
Trisha Kutkiewicz
Teamname:
USA F
Boat name:
USA F
Sail number:
USA 5
Krysta Rohde
Teamname:
USA F
Boat name:
USA F
Sail number:
USA 5
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
USA F
Trisha Kutkiewicz
Teamname:
USA F
Boat name:
USA F
Sail number:
USA 5
Krysta Rohde
Teamname:
USA F
Boat name:
USA F
Sail number:
USA 5
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
USA F
Trisha Kutkiewicz
Usa
POL 4
Katarzyna Tyliska
Teamname:
Poland F
Boat name:
Poland F
Sail number:
POL 4
Zofia Truchanowicz
Teamname:
Poland F
Boat name:
Poland F
Sail number:
POL 4
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Poland F
Katarzyna Tyliska
Teamname:
Poland F
Boat name:
Poland F
Sail number:
POL 4
Zofia Truchanowicz
Teamname:
Poland F
Boat name:
Poland F
Sail number:
POL 4
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Poland F
Katarzyna Tyliska
Poland
DEN 2
Sine Rasmussen
Teamname:
Denmark F
Boat name:
Denmark F
Sail number:
DEN 2
Trine Jørgensen
Teamname:
Denmark F
Boat name:
Denmark F
Sail number:
DEN 2
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Denmark F
Sine Rasmussen
Teamname:
Denmark F
Boat name:
Denmark F
Sail number:
DEN 2
Trine Jørgensen
Teamname:
Denmark F
Boat name:
Denmark F
Sail number:
DEN 2
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Denmark F
Sine Rasmussen
Denmark
BRA 1
Juliana Poncioni Poncioni
Teamname:
Brazil F
Boat name:
Brazil F
Sail number:
BRA 1
Fernanda D. Decnop
Teamname:
Brazil F
Boat name:
Brazil F
Sail number:
BRA 1
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Brazil F
Juliana Poncioni Poncioni
Teamname:
Brazil F
Boat name:
Brazil F
Sail number:
BRA 1
Fernanda D. Decnop
Teamname:
Brazil F
Boat name:
Brazil F
Sail number:
BRA 1
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Brazil F
Juliana Poncioni Poncioni
Brazil
GER 3
Anke Dahlmann
Teamname:
Germany F
Boat name:
Germany F
Sail number:
GER 3
Jana Hiller
Teamname:
Germany F
Boat name:
Germany F
Sail number:
GER 3
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Germany F
Anke Dahlmann
Teamname:
Germany F
Boat name:
Germany F
Sail number:
GER 3
Jana Hiller
Teamname:
Germany F
Boat name:
Germany F
Sail number:
GER 3
Leg
Finish
Sailed time
Corrected time
Penalty
Place in class
Start - Mål
1
Total
1
Germany F
Anke Dahlmann
Germany
Number of contestants in class: 5
Download CSV file