Deltagarlista

Sortera listan efter Anmälningsnummer - Klass - Segelnummer - Skeppare - Båtnamn - Båtmodell - Segelsällskap (Skeppare) - Handicap
Enkel lista
Antal anmälda 089
SWE 131

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0480

Rolf Kjällgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    DEHLIGHT

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0480

Rolf Kjällgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0480
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Robert Trolled, Segelsällskapet Viken Ägir
Rolf Kjällgren,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Dehler 38
Handicap: 1,0480

SWE 48

Ulf Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast 28R
Segelnummer: SWE 48
NOR Rating: SWE 1,049

Patrik Linder

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast 28R
Segelnummer: SWE 48
NOR Rating: SWE 1,049
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
    VAMEOM

Ulf Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast 28R
Segelnummer: SWE 48
NOR Rating: SWE 1,049

Patrik Linder

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast 28R
Segelnummer: SWE 48
NOR Rating: SWE 1,049
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
Ulf Andreasson,
Patrik Linder,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Fareast 28R
Handicap: 1,049
SWE 114

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,940

Henrik Quist

Segelsällskap:
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:16:48 15:16:48 14:21:47 3
Summa 1
    LOVA

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,940

Henrik Quist

Segelsällskap:
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:16:48 15:16:48 14:21:47 3
Summa 1
Eric Segerlind, Segelsällskapet Viken Ägir
Henrik Quist,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,940

NOR 567

Vidar Henrik Halvorsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,951

Jan Olav Grundvig

Segelsällskap:
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    JOY

Vidar Henrik Halvorsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,951

Jan Olav Grundvig

Segelsällskap:
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Vidar Henrik Halvorsen, Fredrikstad Seilforening
Jan Olav Grundvig,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: J/80
Handicap: 0,951

SWE 613

Jonn Lantz

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0210

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    SCRUTINIZER

Jonn Lantz

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0210

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Jonn Lantz, Björlanda Kile Segelsällskap
Håkan Dahlen,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Selection 37
Handicap: 1,0210
SWE 89

Björn Wärnberg

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,916

Aron Wärnberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,916
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
    QETESH

Björn Wärnberg

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,916

Aron Wärnberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Qetesh
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,916
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
Björn Wärnberg, Ljungskile Segelsällskap
Aron Wärnberg,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Albin Nova
Handicap: 0,916
SWE 493

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,912

David Stokholm

Segelsällskap:
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,912
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    SALIKON

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,912

David Stokholm

Segelsällskap:
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,912
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Fredrik Engler, Segelsällskapet Slören
David Stokholm,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Maxi 999
Handicap: 0,912
SWE 301

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Zeus
Båtmodell: Z30+
Segelnummer: SWE 301
NOR Rating: SWE 1,089

Martin Strömberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Zeus
Båtmodell: Z30+
Segelnummer: SWE 301
NOR Rating: SWE 1,089
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    ZEUS

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Zeus
Båtmodell: Z30+
Segelnummer: SWE 301
NOR Rating: SWE 1,089

Martin Strömberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Zeus
Båtmodell: Z30+
Segelnummer: SWE 301
NOR Rating: SWE 1,089
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Anders Dahlsjö, Lerkils Båtsällskap
Martin Strömberg,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Z30+
Handicap: 1,089
SWE 3

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080

Niclas Lygner

Segelsällskap:
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    KAIDA

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080

Niclas Lygner

Segelsällskap:
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Johan Wetterlundh, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Niclas Lygner,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Salona 33
Handicap: 1,0080
SWE 623

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,951

Bo Johannisson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    TYRA

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,951

Bo Johannisson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Claes Ödman, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Bo Johannisson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: J/80
Handicap: 0,951
SWE 533

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Vildavilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8670

Conny Modig

Segelsällskap:
Båtnamn: Vildavilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    VILDAVILJA

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Vildavilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8670

Conny Modig

Segelsällskap:
Båtnamn: Vildavilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Joakim Axelsson, Stenungsunds Segelsällskap
Conny Modig,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8670
FRA 18

Peter Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Blur V
Båtmodell: Open 7.50
Segelnummer: FRA 18
NOR Rating: FRA 1,054

Pelle Pedersen

Segelsällskap:
Båtnamn: Blur V
Båtmodell: Open 7.50
Segelnummer: FRA 18
NOR Rating: FRA 1,054
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
    BLUR V

Peter Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Blur V
Båtmodell: Open 7.50
Segelnummer: FRA 18
NOR Rating: FRA 1,054

Pelle Pedersen

Segelsällskap:
Båtnamn: Blur V
Båtmodell: Open 7.50
Segelnummer: FRA 18
NOR Rating: FRA 1,054
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
Peter Gustafsson, Göteborgs Yacht Club
Pelle Pedersen,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Open 7.50
Handicap: 1,054
SWE 25

André Lange

Segelsällskap: Limhamns Segelsällskap
Båtnamn: Tant Alma
Båtmodell: Rhapsody 34
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 0,953

Petter Malmström

Segelsällskap:
Båtnamn: Tant Alma
Båtmodell: Rhapsody 34
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 0,953
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
    TANT ALMA

André Lange

Segelsällskap: Limhamns Segelsällskap
Båtnamn: Tant Alma
Båtmodell: Rhapsody 34
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 0,953

Petter Malmström

Segelsällskap:
Båtnamn: Tant Alma
Båtmodell: Rhapsody 34
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 0,953
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
André Lange, Limhamns Segelsällskap
Petter Malmström,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Rhapsody 34
Handicap: 0,953
SWE 75

Jonas Lehtinen

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Boss Lady
Båtmodell: Jeanneau Sun Odyssey 35
Segelnummer: SWE 75
NOR Rating: SWE 0,9580

Göran Johnsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Boss Lady
Båtmodell: Jeanneau Sun Odyssey 35
Segelnummer: SWE 75
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    BOSS LADY

Jonas Lehtinen

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Boss Lady
Båtmodell: Jeanneau Sun Odyssey 35
Segelnummer: SWE 75
NOR Rating: SWE 0,9580

Göran Johnsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Boss Lady
Båtmodell: Jeanneau Sun Odyssey 35
Segelnummer: SWE 75
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Jonas Lehtinen, Segelsällskapet Viken Ägir
Göran Johnsson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Jeanneau Sun Odyssey 35
Handicap: 0,9580

SWE 1161

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9610

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    SEAHORSE

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9610

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Johan Johansson, Hjuviks Båtklubb
Anders Barne,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: First 31,7 HR
Handicap: 0,9610
SWE 73

Rolf Lundqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,875

Jens Karlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,875
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
    JULIA

Rolf Lundqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,875

Jens Karlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,875
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
Rolf Lundqvist, Segelsällskapet Viken Ägir
Jens Karlsson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Aphrodite 29
Handicap: 0,875

SWE 95

Magnus Anderberg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Estelle
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,867

Martin Anderberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Estelle
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,867
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    ESTELLE

Magnus Anderberg

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Estelle
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,867

Martin Anderberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Estelle
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,867
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Magnus Anderberg, Segelsällskapet Slören
Martin Anderberg,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,867
SWE 248

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,041

Johnny Stjernquist

Segelsällskap:
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,041
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
    FAREAST28R

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,041

Johnny Stjernquist

Segelsällskap:
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,041
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
Jonas Karlsson, Halmstads Segelsällskap
Johnny Stjernquist,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: FarEast28r
Handicap: 1,041
SWE 379

Stefan Nomark

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Pimpsten
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 379
NOR Rating: SWE 1,0580

Denis Gergaud

Segelsällskap:
Båtnamn: Pimpsten
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 379
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    PIMPSTEN

Stefan Nomark

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Pimpsten
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 379
NOR Rating: SWE 1,0580

Denis Gergaud

Segelsällskap:
Båtnamn: Pimpsten
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 379
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Stefan Nomark, Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Denis Gergaud,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Dehler 38
Handicap: 1,0580
SWE 192

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,944

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    OTELIA

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,944

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Fredrik Loodin, Björlanda Kile Segelsällskap
Torbjörn Mattsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,944
SWE 164

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,029

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,029
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    ISADORA

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,029

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,029
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Matz Brown, Ljungskile Segelsällskap
Ola Brown,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Omega42
Handicap: 1,029
SWE 98

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,197

Henric Hansson

Segelsällskap:
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,197
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:50:06 12:50:06 15:21:48 1
Summa 1
    BLUES

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,197

Henric Hansson

Segelsällskap:
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: Xp44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,197
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:50:06 12:50:06 15:21:48 1
Summa 1
Hans Johansson, Stenungsunds Segelsällskap
Henric Hansson,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Xp44
Handicap: 1,197
SWE 203

Mathias Duell

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Mani 32
Segelnummer: SWE 203
NOR Rating: SWE 0,9770

Tova Duell

Segelsällskap:
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Mani 32
Segelnummer: SWE 203
NOR Rating: SWE 0,9770
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
    IDUN

Mathias Duell

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Mani 32
Segelnummer: SWE 203
NOR Rating: SWE 0,9770

Tova Duell

Segelsällskap:
Båtnamn: Idun
Båtmodell: Mani 32
Segelnummer: SWE 203
NOR Rating: SWE 0,9770
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
Mathias Duell, Viaredssjöns Segelsällskap
Tova Duell,
Klass: Cruising class
Båtmodell: Mani 32
Handicap: 0,9770
SWE 565

Björn Lerntoft

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8670

Magnus Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
    NOVELLA

Björn Lerntoft

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8670

Magnus Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
Björn Lerntoft, Björlanda Kile Segelsällskap
Magnus Arvidsson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8670
SWE 24

Anders Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Polly-Ester
Båtmodell: 707
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 0,891

Mattias Sandberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Polly-Ester
Båtmodell: 707
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 0,891
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
    POLLY-ESTER

Anders Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Polly-Ester
Båtmodell: 707
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 0,891

Mattias Sandberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Polly-Ester
Båtmodell: 707
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 0,891
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
Anders Johansson, Stenungsunds Segelsällskap
Mattias Sandberg,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: 707
Handicap: 0,891
SWE 17

stefan herold

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Chazara
Båtmodell: Dehler 44
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,163

Niclas Herold

Segelsällskap:
Båtnamn: Chazara
Båtmodell: Dehler 44
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,163
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    CHAZARA

stefan herold

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Chazara
Båtmodell: Dehler 44
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,163

Niclas Herold

Segelsällskap:
Båtnamn: Chazara
Båtmodell: Dehler 44
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,163
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
stefan herold, Stenungsunds Segelsällskap
Niclas Herold,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Dehler 44
Handicap: 1,163
SWE 37997

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Decision
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 37997
NOR Rating: SWE 1,005

Svante Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Decision
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 37997
NOR Rating: SWE 1,005
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
    DECISION

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Decision
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 37997
NOR Rating: SWE 1,005

Svante Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Decision
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 37997
NOR Rating: SWE 1,005
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 3
Summa 1
Thomas Dahl, Stenungsunds Segelsällskap
Svante Arvidsson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Archambault A31
Handicap: 1,005
SWE 9047

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,9470

Peter Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    CHANTY

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,9470

Peter Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Per Sandberg, Tjörns Segelsällskap
Peter Bäcklund,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Compis 345
Handicap: 0,9470
SWE 5650

Björn Voigt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Maureen
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 5650
NOR Rating: SWE 0,915

Johan Håkanson

Segelsällskap:
Båtnamn: Maureen
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 5650
NOR Rating: SWE 0,915
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    MAUREEN

Björn Voigt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Maureen
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 5650
NOR Rating: SWE 0,915

Johan Håkanson

Segelsällskap:
Båtnamn: Maureen
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 5650
NOR Rating: SWE 0,915
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Björn Voigt, Björlanda Kile Segelsällskap
Johan Håkanson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dehler 29
Handicap: 0,915
SWE 64

Stefan Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,974

Daniel Bäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,974
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    FRIDA

Stefan Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,974

Daniel Bäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,974
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Stefan Bäck, Segelsällskapet Åmålsviken
Daniel Bäck,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Finngulf 33
Handicap: 0,974
SWE 374

Hans Helgesson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,951

Jonas Hellström

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    OURSY

Hans Helgesson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,951

Jonas Hellström

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,951
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Hans Helgesson, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Jonas Hellström,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: First 31.7 LR
Handicap: 0,951
SWE 13975

Per Lindell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Ping
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 13975
NOR Rating: SWE 1,011

Lars-Bertil Gustafsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Ping
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 13975
NOR Rating: SWE 1,011
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    PING

Per Lindell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Ping
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 13975
NOR Rating: SWE 1,011

Lars-Bertil Gustafsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Ping
Båtmodell: Archambault A31
Segelnummer: SWE 13975
NOR Rating: SWE 1,011
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Per Lindell, Segelsällskapet Slören
Lars-Bertil Gustafsson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Archambault A31
Handicap: 1,011
SWE 32

David Klemetz

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Litorina
Båtmodell: Compis 36
Segelnummer: SWE 32
NOR Rating: SWE 0,9730

Jerker Granath

Segelsällskap:
Båtnamn: Litorina
Båtmodell: Compis 36
Segelnummer: SWE 32
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 03:27:27 16:57:27 16:29:58 3
Summa 1
    LITORINA

David Klemetz

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Litorina
Båtmodell: Compis 36
Segelnummer: SWE 32
NOR Rating: SWE 0,9730

Jerker Granath

Segelsällskap:
Båtnamn: Litorina
Båtmodell: Compis 36
Segelnummer: SWE 32
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 03:27:27 16:57:27 16:29:58 3
Summa 1
David Klemetz, Sotefjordens Segelsällskap
Jerker Granath,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Compis 36
Handicap: 0,9730
SWE 298

Dan Nilsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: SICADA
Båtmodell: Bavaria 42 Crusier
Segelnummer: SWE 298
NOR Rating: SWE 0,9800

Mats Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: SICADA
Båtmodell: Bavaria 42 Crusier
Segelnummer: SWE 298
NOR Rating: SWE 0,9800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    SICADA

Dan Nilsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: SICADA
Båtmodell: Bavaria 42 Crusier
Segelnummer: SWE 298
NOR Rating: SWE 0,9800

Mats Bäcklund

Segelsällskap:
Båtnamn: SICADA
Båtmodell: Bavaria 42 Crusier
Segelnummer: SWE 298
NOR Rating: SWE 0,9800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Dan Nilsson, Segelsällskapet Viken Ägir
Mats Bäcklund,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Bavaria 42 Crusier
Handicap: 0,9800

SWE 16

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    VåGA

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Bo Larsson, Lerkils Båtsällskap
Leif Johansson,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Xp38
Handicap: 1,0760
SWE 58

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,949

Rolf Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,949
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:05:30 15:05:30 14:19:19 2
Summa 1
    MALVINA

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,949

Rolf Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,949
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:05:30 15:05:30 14:19:19 2
Summa 1
John hansson, Tjörns Segelsällskap
Rolf Andreasson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,949
SWE 111

Stefan Nilsson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Breeze
Båtmodell: Bavaria 40 crusier
Segelnummer: SWE 111
NOR Rating: SWE 0,977

Patrik Wollmesson

Segelsällskap:
Båtnamn: Breeze
Båtmodell: Bavaria 40 crusier
Segelnummer: SWE 111
NOR Rating: SWE 0,977
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    BREEZE

Stefan Nilsson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Breeze
Båtmodell: Bavaria 40 crusier
Segelnummer: SWE 111
NOR Rating: SWE 0,977

Patrik Wollmesson

Segelsällskap:
Båtnamn: Breeze
Båtmodell: Bavaria 40 crusier
Segelnummer: SWE 111
NOR Rating: SWE 0,977
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Stefan Nilsson, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Patrik Wollmesson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Bavaria 40 crusier
Handicap: 0,977
SWE 387

gunnar ödman

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,918

Emil Ödman

Segelsällskap:
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,918
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    SUPERNOVA

gunnar ödman

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,918

Emil Ödman

Segelsällskap:
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,918
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
gunnar ödman, Ljungskile Segelsällskap
Emil Ödman,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Albin nova
Handicap: 0,918
SWE 240

Federico Garofalo

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9470

Johan Bertntsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    VELOCE

Federico Garofalo

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9470

Johan Bertntsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: J/80
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Federico Garofalo, Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Johan Bertntsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: J/80
Handicap: 0,9470
SWE 306

Bertil Rohlen

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,995

Göran Tennby

Segelsällskap:
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,995
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    X3M

Bertil Rohlen

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,995

Göran Tennby

Segelsällskap:
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,995
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Bertil Rohlen, Björlanda Kile Segelsällskap
Göran Tennby,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332
Handicap: 0,995
SWE 12012

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9710

Leif Siggelin

Segelsällskap:
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:50:25 16:20:25 15:51:59 1
Summa 1
    DREAMER

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9710

Leif Siggelin

Segelsällskap:
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:50:25 16:20:25 15:51:59 1
Summa 1
Kjell Siggelin, Tjörns Segelsällskap
Leif Siggelin,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Handicap: 0,9710
SWE 269

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8590

Magnus René

Segelsällskap:
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8590
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    PATAGONIA

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8590

Magnus René

Segelsällskap:
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8590
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Olof Zachrisson, Mollösunds Båtförening
Magnus René,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8590
SWE 11131

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,058

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    LA PRIMERA

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,058

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,058
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Peter Lundgren, Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Håkansson,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Handicap: 1,058
SWE 446

Anders Spetz

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: MCSEA
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8750

Thomas Karlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: MCSEA
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    MCSEA

Anders Spetz

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: MCSEA
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8750

Thomas Karlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: MCSEA
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Anders Spetz, Stenungsunds Segelsällskap
Thomas Karlsson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Maxi 95
Handicap: 0,8750
SWE 18

Lars Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Svalan
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 18
NOR Rating: SWE 0,9950

Lars-Martin Jansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Svalan
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 18
NOR Rating: SWE 0,9950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    SVALAN

Lars Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Svalan
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 18
NOR Rating: SWE 0,9950

Lars-Martin Jansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Svalan
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 18
NOR Rating: SWE 0,9950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Lars Brown, Ljungskile Segelsällskap
Lars-Martin Jansson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Omega42
Handicap: 0,9950
SWE 77

Mats Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035

Mats Halin

Segelsällskap:
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    BLADE II

Mats Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035

Mats Halin

Segelsällskap:
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Mats Berntsson, Stenungsunds Segelsällskap
Mats Halin,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 35
Handicap: 1,035
SWE 71

Mikael Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,082

Johan Bäckström

Segelsällskap:
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,082
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    RIKITIN XI

Mikael Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,082

Johan Bäckström

Segelsällskap:
Båtnamn: Rikitin XI
Båtmodell: XP-38
Segelnummer: SWE 71
NOR Rating: SWE 1,082
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Mikael Bäckström, Segelsällskapet Viken Ägir
Johan Bäckström,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: XP-38
Handicap: 1,082

SWE 11777

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,0260

Hans Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,0260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    SEVEN

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,0260

Hans Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,0260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Bo Axelsson, Stenungsunds Segelsällskap
Hans Axelsson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Handicap: 1,0260
SWE 133

David Christofferson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Tess
Båtmodell: Omega 30
Segelnummer: SWE 133
NOR Rating: SWE 0,919

Ulf Christofferson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tess
Båtmodell: Omega 30
Segelnummer: SWE 133
NOR Rating: SWE 0,919
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    TESS

David Christofferson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Tess
Båtmodell: Omega 30
Segelnummer: SWE 133
NOR Rating: SWE 0,919

Ulf Christofferson

Segelsällskap:
Båtnamn: Tess
Båtmodell: Omega 30
Segelnummer: SWE 133
NOR Rating: SWE 0,919
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
David Christofferson, Björlanda Kile Segelsällskap
Ulf Christofferson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Omega 30
Handicap: 0,919
SWE 10

Anders Nyberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Embla
Båtmodell: RM1350
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1530

Amelie Nyberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Embla
Båtmodell: RM1350
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1530
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    EMBLA

Anders Nyberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Embla
Båtmodell: RM1350
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1530

Amelie Nyberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Embla
Båtmodell: RM1350
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1530
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Anders Nyberg, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Amelie Nyberg,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: RM1350
Handicap: 1,1530
SWE 727

Martin Paffrath

Segelsällskap: Getskärs Segelsällskap
Båtnamn: Stella
Båtmodell: Bavaria 37 Cruiser
Segelnummer: SWE 727
NOR Rating: SWE 0,983

Christian White

Segelsällskap:
Båtnamn: Stella
Båtmodell: Bavaria 37 Cruiser
Segelnummer: SWE 727
NOR Rating: SWE 0,983
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    STELLA

Martin Paffrath

Segelsällskap: Getskärs Segelsällskap
Båtnamn: Stella
Båtmodell: Bavaria 37 Cruiser
Segelnummer: SWE 727
NOR Rating: SWE 0,983

Christian White

Segelsällskap:
Båtnamn: Stella
Båtmodell: Bavaria 37 Cruiser
Segelnummer: SWE 727
NOR Rating: SWE 0,983
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Martin Paffrath, Getskärs Segelsällskap
Christian White,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Bavaria 37 Cruiser
Handicap: 0,983
SWE 256

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Argentum
Båtmodell: Maxiracer
Segelnummer: SWE 256
NOR Rating: SWE 0,887

Felicia Johnson

Segelsällskap:
Båtnamn: Argentum
Båtmodell: Maxiracer
Segelnummer: SWE 256
NOR Rating: SWE 0,887
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    ARGENTUM

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Argentum
Båtmodell: Maxiracer
Segelnummer: SWE 256
NOR Rating: SWE 0,887

Felicia Johnson

Segelsällskap:
Båtnamn: Argentum
Båtmodell: Maxiracer
Segelnummer: SWE 256
NOR Rating: SWE 0,887
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Roger Ohlsson, Segelsällskapet Slören
Felicia Johnson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Maxiracer
Handicap: 0,887
SWE 1341

Torbjörn Hurtig

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Celes
Båtmodell: Heyman 34 Sport
Segelnummer: SWE 1341
NOR Rating: SWE 1,1030

Tomas Hurtig

Segelsällskap:
Båtnamn: Celes
Båtmodell: Heyman 34 Sport
Segelnummer: SWE 1341
NOR Rating: SWE 1,1030
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    CELES

Torbjörn Hurtig

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Celes
Båtmodell: Heyman 34 Sport
Segelnummer: SWE 1341
NOR Rating: SWE 1,1030

Tomas Hurtig

Segelsällskap:
Båtnamn: Celes
Båtmodell: Heyman 34 Sport
Segelnummer: SWE 1341
NOR Rating: SWE 1,1030
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Torbjörn Hurtig, Segelsällskapet Kaparen
Tomas Hurtig,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: Heyman 34 Sport
Handicap: 1,1030
SWE 6840

Mats Nilsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9410

Karl Jonasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    ALPHINA

Mats Nilsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9410

Karl Jonasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9410
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Mats Nilsson, Halmstads Segelsällskap
Karl Jonasson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: CB33
Handicap: 0,9410
SWE 3656

Peter Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,8360

Jens Hagström

Segelsällskap:
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,8360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    KULING

Peter Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,8360

Jens Hagström

Segelsällskap:
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,8360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Peter Andersson, Björlanda Kile Segelsällskap
Jens Hagström,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Maxi 77
Handicap: 0,8360
SWE 1

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310

Rikard Bensryd

Segelsällskap:
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:45:53 14:45:53 15:13:20 2
Summa 1
    VANADIS

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310

Rikard Bensryd

Segelsällskap:
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:45:53 14:45:53 15:13:20 2
Summa 1
Anders Brunström, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Rikard Bensryd,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Arcona 340
Handicap: 1,0310
SWE 17

Ulf Danielsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Sälta
Båtmodell: Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,877

Magnus Andren

Segelsällskap:
Båtnamn: Sälta
Båtmodell: Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,877
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:45:27 15:15:27 13:22:50 DNF 1
Summa 1
    SäLTA

Ulf Danielsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Sälta
Båtmodell: Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,877

Magnus Andren

Segelsällskap:
Båtnamn: Sälta
Båtmodell: Alpha
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 0,877
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:45:27 15:15:27 13:22:50 DNF 1
Summa 1
Ulf Danielsson, Segelsällskapet Viken Ägir
Magnus Andren,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Alpha
Handicap: 0,877

SWE 10070

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,067

Per Algotsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,067
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    FARRGO

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,067

Per Algotsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,067
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Magnus Witting, Björlanda Kile Segelsällskap
Per Algotsson,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Farr30
Handicap: 1,067
SWE 656

Leif Svensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Maya
Båtmodell: Dehler 34
Segelnummer: SWE 656
NOR Rating: SWE 0,932

Bernt Fjällman

Segelsällskap:
Båtnamn: Maya
Båtmodell: Dehler 34
Segelnummer: SWE 656
NOR Rating: SWE 0,932
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
    MAYA

Leif Svensson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Maya
Båtmodell: Dehler 34
Segelnummer: SWE 656
NOR Rating: SWE 0,932

Bernt Fjällman

Segelsällskap:
Båtnamn: Maya
Båtmodell: Dehler 34
Segelnummer: SWE 656
NOR Rating: SWE 0,932
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
Leif Svensson, Segelsällskapet Viken Ägir
Bernt Fjällman,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Dehler 34
Handicap: 0,932

SWE 4

Christofer Kedborn

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,14

Henrik Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,14
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
    LAWLESS

Christofer Kedborn

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,14

Henrik Andreasson

Segelsällskap:
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,14
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
Christofer Kedborn, Segelsällskapet Viken Ägir
Henrik Andreasson,
Klass: SRS - Klass 7: Flerskrog
Båtmodell: Corsair Dash 750
Handicap: 1,14

SWE 150

Axel Bohlemark

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Petit Chenapan
Båtmodell: Beneteau First 36.7
Segelnummer: SWE 150
NOR Rating: SWE 1,018

Tom Gustavsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Petit Chenapan
Båtmodell: Beneteau First 36.7
Segelnummer: SWE 150
NOR Rating: SWE 1,018
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    PETIT CHENAPAN

Axel Bohlemark

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Petit Chenapan
Båtmodell: Beneteau First 36.7
Segelnummer: SWE 150
NOR Rating: SWE 1,018

Tom Gustavsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Petit Chenapan
Båtmodell: Beneteau First 36.7
Segelnummer: SWE 150
NOR Rating: SWE 1,018
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Axel Bohlemark, Tjörns Segelsällskap
Tom Gustavsen,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Beneteau First 36.7
Handicap: 1,018
SWE 11117

Sten-Åke Karlsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Hairoun
Båtmodell: Dehler 36 CWS
Segelnummer: SWE 11117
NOR Rating: SWE 1,0000

Peter Wahlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Hairoun
Båtmodell: Dehler 36 CWS
Segelnummer: SWE 11117
NOR Rating: SWE 1,0000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 1
Summa 1
    HAIROUN

Sten-Åke Karlsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Hairoun
Båtmodell: Dehler 36 CWS
Segelnummer: SWE 11117
NOR Rating: SWE 1,0000

Peter Wahlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Hairoun
Båtmodell: Dehler 36 CWS
Segelnummer: SWE 11117
NOR Rating: SWE 1,0000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 1
Summa 1
Sten-Åke Karlsson, Segelsällskapet Viken Ägir
Peter Wahlberg,
Klass: Cruising class
Båtmodell: Dehler 36 CWS
Handicap: 1,0000

SWE 10588

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9230

Lars-Martin Arendal

Segelsällskap:
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    INTERMEZZO

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9230

Lars-Martin Arendal

Segelsällskap:
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,9230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Bo Callenberg, Lysekils Segelsällskap Gullmar
Lars-Martin Arendal,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: X-302
Handicap: 0,9230
SWE 17

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,153

Johan Strömbäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,153
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    SOUL

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,153

Johan Strömbäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,153
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Hans Ristner, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Johan Strömbäck,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: X-41
Handicap: 1,153
SWE 55

Emil Åström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gröna Pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,956

Torsten Samuelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gröna Pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    GRöNA PANTERN

Emil Åström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gröna Pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,956

Torsten Samuelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gröna Pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Emil Åström, Långedrags Segelsällskap
Torsten Samuelsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,956
NOR 10129

Bjørn Sødal

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 1,000

Bjørn Sødal d.y

Segelsällskap:
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 1,000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:51:50 16:21:50 16:21:50 2
Summa 1
    TJANGS

Bjørn Sødal

Segelsällskap: Christianssands Seilforening
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 1,000

Bjørn Sødal d.y

Segelsällskap:
Båtnamn: Tjangs
Båtmodell: X-332
Segelnummer: NOR 10129
NOR Rating: NOR 1,000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:51:50 16:21:50 16:21:50 2
Summa 1
Bjørn Sødal, Christianssands Seilforening
Bjørn Sødal d.y,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332
Handicap: 1,000

SWE 17

Mats Andersson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: My Lady
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,0950

Thomas Lundberg

Segelsällskap:
Båtnamn: My Lady
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,0950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:44:50 15:14:50 16:41:44 1
Summa 1
    MY LADY

Mats Andersson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: My Lady
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,0950

Thomas Lundberg

Segelsällskap:
Båtnamn: My Lady
Båtmodell: Dehler 41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,0950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 02:44:50 15:14:50 16:41:44 1
Summa 1
Mats Andersson, De Tio Öarnas Segelsällskap
Thomas Lundberg,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Dehler 41
Handicap: 1,0950
NOR 11541

Geir Inge Juriks

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,055

Cecilia Løyning Stokkeland

Segelsällskap:
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,055
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    JJ FLASH

Geir Inge Juriks

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,055

Cecilia Løyning Stokkeland

Segelsällskap:
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,055
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Geir Inge Juriks, Kongelig Norsk Seilforening
Cecilia Løyning Stokkeland,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: J/109
Handicap: 1,055

SWE 270

Jerker Apell

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8670

Stefan Zetterström

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    LUNA

Jerker Apell

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8670

Stefan Zetterström

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8670
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Jerker Apell, Segelsällskapet Westgötarne
Stefan Zetterström,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Cumulus
Handicap: 0,8670
SWE 23

Krister Gustafsson

Segelsällskap: XSS
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,031

Patrik Rohlin

Segelsällskap:
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,031
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    ELUSIVE

Krister Gustafsson

Segelsällskap: XSS
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,031

Patrik Rohlin

Segelsällskap:
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,031
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Krister Gustafsson, XSS
Patrik Rohlin,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 35
Handicap: 1,031
SWE 4646

Jens Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,124

Mikael Sinijärv

Segelsällskap:
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,124
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    FOXY LADY

Jens Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,124

Mikael Sinijärv

Segelsällskap:
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,124
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Jens Gustafsson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Mikael Sinijärv,
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
Båtmodell: IMX40
Handicap: 1,124
SWE 66

Jonas Granhed

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: ELMA
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 66
NOR Rating: SWE 0,941

Marcus Sylvin

Segelsällskap:
Båtnamn: ELMA
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 66
NOR Rating: SWE 0,941
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    ELMA

Jonas Granhed

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: ELMA
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 66
NOR Rating: SWE 0,941

Marcus Sylvin

Segelsällskap:
Båtnamn: ELMA
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 66
NOR Rating: SWE 0,941
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Jonas Granhed, Långedrags Segelsällskap
Marcus Sylvin,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,941
SWE 10533

Christer Thorsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Cheetah
Båtmodell: Gambler 38
Segelnummer: SWE 10533
NOR Rating: SWE 1,0230

Viktor Thorsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Cheetah
Båtmodell: Gambler 38
Segelnummer: SWE 10533
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    CHEETAH

Christer Thorsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Cheetah
Båtmodell: Gambler 38
Segelnummer: SWE 10533
NOR Rating: SWE 1,0230

Viktor Thorsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Cheetah
Båtmodell: Gambler 38
Segelnummer: SWE 10533
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Christer Thorsson, Stenungsunds Segelsällskap
Viktor Thorsson,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Gambler 38
Handicap: 1,0230
SWE 176

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9210

Ronny Carlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    GRÅ

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9210

Ronny Carlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Asko Malila, Stenungsunds Segelsällskap
Ronny Carlsson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Contrast33
Handicap: 0,9210
SWE 127

Erik Nevhagen

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9470

Linus Lindblom

Segelsällskap:
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    SLOWLY GONZALES

Erik Nevhagen

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9470

Linus Lindblom

Segelsällskap:
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9470
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Erik Nevhagen, Långedrags Segelsällskap
Linus Lindblom,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Smaragd
Handicap: 0,9470
NOR 5783

Daniel Thowsen

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: Cora
Båtmodell: Cenit 33
Segelnummer: NOR 5783
NOR Rating: NOR 0,9450

Tobias Thowsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Cora
Båtmodell: Cenit 33
Segelnummer: NOR 5783
NOR Rating: NOR 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:43:56 14:43:56 13:55:19 DNF 1
Summa 1
    CORA

Daniel Thowsen

Segelsällskap: Sarpsborg Seilforening
Båtnamn: Cora
Båtmodell: Cenit 33
Segelnummer: NOR 5783
NOR Rating: NOR 0,9450

Tobias Thowsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Cora
Båtmodell: Cenit 33
Segelnummer: NOR 5783
NOR Rating: NOR 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 00:43:56 14:43:56 13:55:19 DNF 1
Summa 1
Daniel Thowsen, Sarpsborg Seilforening
Tobias Thowsen,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: Cenit 33
Handicap: 0,9450

SWE 290

Henrik Stålheim

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,861

Rolf Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,861
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    X

Henrik Stålheim

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,861

Rolf Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,861
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Henrik Stålheim, Vänersborgs Segelsällskap
Rolf Mattsson,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Express
Handicap: 0,861
GBR 9496

Marcus Andersson

Segelsällskap: Hovenäsets Segelsällskap
Båtnamn: Juniper
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: GBR 9496
NOR Rating: GBR 1,0340

Anders Vadman

Segelsällskap:
Båtnamn: Juniper
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: GBR 9496
NOR Rating: GBR 1,0340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    JUNIPER

Marcus Andersson

Segelsällskap: Hovenäsets Segelsällskap
Båtnamn: Juniper
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: GBR 9496
NOR Rating: GBR 1,0340

Anders Vadman

Segelsällskap:
Båtnamn: Juniper
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: GBR 9496
NOR Rating: GBR 1,0340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Marcus Andersson, Hovenäsets Segelsällskap
Anders Vadman,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: First 36.7
Handicap: 1,0340
SWE 1

Pontus Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,994

Niclas Caspersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,994
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    GEMINI

Pontus Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,994

Niclas Caspersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,994
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Pontus Caspersson, Stenungsunds Segelsällskap
Niclas Caspersson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: Two Star 36
Handicap: 0,994
SWE 502

Lukas Folkesson

Segelsällskap: Rörviks Segelsällskap
Båtnamn: Båten
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 502
NOR Rating: SWE 0,8130

Felix Steijner

Segelsällskap:
Båtnamn: Båten
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 502
NOR Rating: SWE 0,8130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    BåTEN

Lukas Folkesson

Segelsällskap: Rörviks Segelsällskap
Båtnamn: Båten
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 502
NOR Rating: SWE 0,8130

Felix Steijner

Segelsällskap:
Båtnamn: Båten
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 502
NOR Rating: SWE 0,8130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Lukas Folkesson, Rörviks Segelsällskap
Felix Steijner,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: IF
Handicap: 0,8130
SWE 1187

Carl Peter Carlsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Wynja
Båtmodell: Dehler 38c
Segelnummer: SWE 1187
NOR Rating: SWE 1,0520

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Wynja
Båtmodell: Dehler 38c
Segelnummer: SWE 1187
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    WYNJA

Carl Peter Carlsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Wynja
Båtmodell: Dehler 38c
Segelnummer: SWE 1187
NOR Rating: SWE 1,0520

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Wynja
Båtmodell: Dehler 38c
Segelnummer: SWE 1187
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Carl Peter Carlsson, Stenungsunds Segelsällskap
Gustaf Magnander,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Dehler 38c
Handicap: 1,0520
SWE 134

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 134
NOR Rating: SWE 1,087

Martin Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 134
NOR Rating: SWE 1,087
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    ANEMON II

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 134
NOR Rating: SWE 1,087

Martin Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 134
NOR Rating: SWE 1,087
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
August Pansell, Halmstads Segelsällskap
Martin Persson,
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
Båtmodell: Arcona 380
Handicap: 1,087
SWE 21

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0200

Carl Fjällman

Segelsällskap:
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0200
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:23:21 14:23:21 14:40:37 1
Summa 1
    VINDRUS

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0200

Carl Fjällman

Segelsällskap:
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0200
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 01.07.2023 01:23:21 14:23:21 14:40:37 1
Summa 1
Jesper Folkesson, De Tio Öarnas Segelsällskap
Carl Fjällman,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: Xp33
Handicap: 1,0200
SWE 1190

Jan Augustsson

Segelsällskap: WMY
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926

Roger Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    GLYMUR

Jan Augustsson

Segelsällskap: WMY
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926

Roger Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Jan Augustsson, WMY
Roger Johansson,
Klass: SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949
Båtmodell: optima101
Handicap: 0,926
SWE 112

Torbjörn Sterner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Sterna
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,8800

Clara Sterner

Segelsällskap:
Båtnamn: Sterna
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,8800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
    STERNA

Torbjörn Sterner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Sterna
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,8800

Clara Sterner

Segelsällskap:
Båtnamn: Sterna
Båtmodell: Comfort 30
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,8800
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
Torbjörn Sterner, Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Clara Sterner,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: Comfort 30
Handicap: 0,8800
SWE 246

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 246
NOR Rating: SWE 0,9930

Mikael Jonsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 246
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
    ENCORE

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 246
NOR Rating: SWE 0,9930

Mikael Jonsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 246
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 4
Summa 1
Per Alexandersson, Hjuviks Båtklubb
Mikael Jonsson,
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332
Handicap: 0,9930
SWE 16

Rolf Sörvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,039

Christer Sörvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,039
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
    INGRID AF Råå

Rolf Sörvik

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,039

Christer Sörvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Ingrid af Råå
Båtmodell: HP 1030
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,039
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
Rolf Sörvik, Segelsällskapet Fram
Christer Sörvik,
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
Båtmodell: HP 1030
Handicap: 1,039
SWE 570

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: TjörnsDäck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,8620

Markus Sirnemark

Segelsällskap:
Båtnamn: TjörnsDäck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,8620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
    TJöRNSDäCK

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: TjörnsDäck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,8620

Markus Sirnemark

Segelsällskap:
Båtnamn: TjörnsDäck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,8620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 2
Summa 1
Lars Hammar, Tjörns Segelsällskap
Markus Sirnemark,
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
Båtmodell: H-båt
Handicap: 0,8620
SWE 623

Anders Bergvall

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Heroix
Båtmodell: X-332 Sport
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 1,0050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
    HEROIX

Anders Bergvall

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Heroix
Båtmodell: X-332 Sport
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 1,0050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 4
Summa 1
Anders Bergvall, Stenungsunds Segelsällskap Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
Båtmodell: X-332 Sport
Handicap: 1,0050
Ladda ner CSV-fil


Last updated: 2024-05-26 09:58:20Cache read