Resultat

Slutliga Resultat      Startlistor      Seglar fortfarande     

Slutliga Resultat

Klass: Segling:

SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-269

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680

Magnus René

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 17:23:04 32:23:04 28:06:34 1
Summa 27.06.2020 17:23:04 32:23:04 28:06:34 1
PATAGONIA

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680

Magnus René

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 17:23:04 32:23:04 28:06:34 1
Summa 27.06.2020 17:23:04 32:23:04 28:06:34 1

Olof Zachrisson (Mollösunds Båtförening
Magnus René (Käringö Segelklubb))
Cumulus 32:23:04 28:06:34 1 1
2 SWE-67

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,8290

Patrik Persson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,8290
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:52:30 35:52:30 29:44:25 2
Summa 27.06.2020 20:52:30 35:52:30 29:44:25 2
OSKAR

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,8290

Patrik Persson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,8290
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:52:30 35:52:30 29:44:25 2
Summa 27.06.2020 20:52:30 35:52:30 29:44:25 2

Hans Oskarsson (Stenungsunds Segelsällskap
Patrik Persson (Björlanda Kile Segelsällskap))
Accent 35:52:30 29:44:25 2 2
3 SWE-280

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8660

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:25:39 35:25:39 30:40:48 3
Summa 27.06.2020 20:25:39 35:25:39 30:40:48 3
VITA

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8660

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Vita
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 280
NOR Rating: SWE 0,8660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:25:39 35:25:39 30:40:48 3
Summa 27.06.2020 20:25:39 35:25:39 30:40:48 3

Johan Johansson (Hjuviks Båtklubb
Anders Barne ())
Cumulus 35:25:39 30:40:48 3 3
4 SWE-89

Staffan Cederlöf

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Retro Balloon
Båtmodell: Compis 28
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,8390

Gustav Gabinus

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Retro Balloon
Båtmodell: Compis 28
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,8390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:55:00 37:55:00 31:48:43 4
Summa 27.06.2020 22:55:00 37:55:00 31:48:43 4
RETRO BALLOON

Staffan Cederlöf

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Retro Balloon
Båtmodell: Compis 28
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,8390

Gustav Gabinus

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Retro Balloon
Båtmodell: Compis 28
Segelnummer: SWE 89
NOR Rating: SWE 0,8390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:55:00 37:55:00 31:48:43 4
Summa 27.06.2020 22:55:00 37:55:00 31:48:43 4

Staffan Cederlöf (Stenungsunds Segelsällskap
Gustav Gabinus (Bohuslänska Jaktklubben))
Compis 28 37:55:00 31:48:43 4 4
5 SWE-308

Lars-Gunnar Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: White Pearl
Båtmodell: Maxi 900
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,898

Jens-Peter Jensen

Segelsällskap:
Båtnamn: White Pearl
Båtmodell: Maxi 900
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,898
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:23:20 36:23:20 32:40:38 5
Summa 27.06.2020 21:23:20 36:23:20 32:40:38 5
WHITE PEARL

Lars-Gunnar Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: White Pearl
Båtmodell: Maxi 900
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,898

Jens-Peter Jensen

Segelsällskap:
Båtnamn: White Pearl
Båtmodell: Maxi 900
Segelnummer: SWE 308
NOR Rating: SWE 0,898
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:23:20 36:23:20 32:40:38 5
Summa 27.06.2020 21:23:20 36:23:20 32:40:38 5

Lars-Gunnar Hansson (Segelsällskapet Viken Ägir
Jens-Peter Jensen ())
Maxi 900 36:23:20 32:40:38 5 5
6 SWE-41

Jens Karlsson

Segelsällskap: Mariestads Segelklubb
Båtnamn:
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8910

Conny Modig

Segelsällskap: Carlsborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8910
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Jens Karlsson

Segelsällskap: Mariestads Segelklubb
Båtnamn:
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8910

Conny Modig

Segelsällskap: Carlsborgs Segelsällskap
Båtnamn:
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,8910
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Jens Karlsson (Mariestads Segelklubb)
Conny Modig (Carlsborgs Segelsällskap)
Aphrodite 29 DNF (19)
6 SWE-2325

Felix Anders Brodin

Segelsällskap: Nynäshamns Segelsällskap
Båtnamn: Aganippe
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 2325
NOR Rating: SWE 0,826

Bill Östman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Aganippe
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 2325
NOR Rating: SWE 0,826
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
AGANIPPE

Felix Anders Brodin

Segelsällskap: Nynäshamns Segelsällskap
Båtnamn: Aganippe
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 2325
NOR Rating: SWE 0,826

Bill Östman

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Aganippe
Båtmodell: IF
Segelnummer: SWE 2325
NOR Rating: SWE 0,826
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Felix Anders Brodin (Nynäshamns Segelsällskap)
Bill Östman (Hjuviks Båtklubb)
IF DNF (19)
6 SWE-78

Fabian Tillig

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Amber
Båtmodell: Albin 79
Segelnummer: SWE 78
NOR Rating: SWE 0,8350

Ingemar Ådahl

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Amber
Båtmodell: Albin 79
Segelnummer: SWE 78
NOR Rating: SWE 0,8350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
AMBER

Fabian Tillig

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Amber
Båtmodell: Albin 79
Segelnummer: SWE 78
NOR Rating: SWE 0,8350

Ingemar Ådahl

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Amber
Båtmodell: Albin 79
Segelnummer: SWE 78
NOR Rating: SWE 0,8350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Fabian Tillig (Segelsällskapet Slören)
Ingemar Ådahl (Segelsällskapet Slören)
Albin 79 DNF (19)
6 SWE-669

Anders Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,8640

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,8640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
CANASTA

Anders Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,8640

Gustaf Magnander

Segelsällskap:
Båtnamn: Canasta
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 669
NOR Rating: SWE 0,8640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Anders Gustavsson (Segelsällskapet Slören)
Gustaf Magnander ()
Maxi 95 DNF (19)
6 SWE-610

Gunnar Seden

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Emma
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 610
NOR Rating: SWE 0,8720

Göran Wennberg

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Emma
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 610
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
EMMA

Gunnar Seden

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Emma
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 610
NOR Rating: SWE 0,8720

Göran Wennberg

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Emma
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 610
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Gunnar Seden (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Göran Wennberg (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
H-båt DNF (19)
6 SWE-207

Josefin Nederman

Segelsällskap: Chalmers Segelsällskap
Båtnamn: Gwylan
Båtmodell: Compis28
Segelnummer: SWE 207
NOR Rating: SWE 0,8500

Tage Nederman

Segelsällskap:
Båtnamn: Gwylan
Båtmodell: Compis28
Segelnummer: SWE 207
NOR Rating: SWE 0,8500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
GWYLAN

Josefin Nederman

Segelsällskap: Chalmers Segelsällskap
Båtnamn: Gwylan
Båtmodell: Compis28
Segelnummer: SWE 207
NOR Rating: SWE 0,8500

Tage Nederman

Segelsällskap:
Båtnamn: Gwylan
Båtmodell: Compis28
Segelnummer: SWE 207
NOR Rating: SWE 0,8500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Josefin Nederman (Chalmers Segelsällskap)
Tage Nederman ()
Compis28 DNF (19)
6 SWE-339

Patrik Ruckman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Hybris
Båtmodell: Hbåt
Segelnummer: SWE 339
NOR Rating: SWE 0,8720

Viktor Thedin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Hybris
Båtmodell: Hbåt
Segelnummer: SWE 339
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
HYBRIS

Patrik Ruckman

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Hybris
Båtmodell: Hbåt
Segelnummer: SWE 339
NOR Rating: SWE 0,8720

Viktor Thedin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Hybris
Båtmodell: Hbåt
Segelnummer: SWE 339
NOR Rating: SWE 0,8720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Patrik Ruckman (Tjörns Segelsällskap)
Viktor Thedin (Tjörns Segelsällskap)
Hbåt DNF (19)
6 SWE-73

Rolf Lundqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,8880

Tilda Lundqvist

Segelsällskap: Sunds marin
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,8880
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
JULIA

Rolf Lundqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,8880

Tilda Lundqvist

Segelsällskap: Sunds marin
Båtnamn: Julia
Båtmodell: Aphrodite 29
Segelnummer: SWE 73
NOR Rating: SWE 0,8880
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Rolf Lundqvist (Segelsällskapet Viken Ägir)
Tilda Lundqvist (Sunds marin)
Aphrodite 29 DNF (19)
6 SWE-97

Ulf Karlsson

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: KaraMia
Båtmodell: First 28 partial
Segelnummer: SWE 97
NOR Rating: SWE 0,897

Jens Karlsson

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: KaraMia
Båtmodell: First 28 partial
Segelnummer: SWE 97
NOR Rating: SWE 0,897
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
KARAMIA

Ulf Karlsson

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: KaraMia
Båtmodell: First 28 partial
Segelnummer: SWE 97
NOR Rating: SWE 0,897

Jens Karlsson

Segelsällskap: Viaredssjöns Segelsällskap
Båtnamn: KaraMia
Båtmodell: First 28 partial
Segelnummer: SWE 97
NOR Rating: SWE 0,897
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Ulf Karlsson (Viaredssjöns Segelsällskap)
Jens Karlsson (Viaredssjöns Segelsällskap)
First 28 partial DNF (19)
6 SWE-44

Magnus Nilsson

Segelsällskap: Svanesunds Segelsällskap
Båtnamn: Paloma Blanca
Båtmodell: Comfort 32
Segelnummer: SWE 44
NOR Rating: SWE 0,8850

Stefan Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Paloma Blanca
Båtmodell: Comfort 32
Segelnummer: SWE 44
NOR Rating: SWE 0,8850
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
PALOMA BLANCA

Magnus Nilsson

Segelsällskap: Svanesunds Segelsällskap
Båtnamn: Paloma Blanca
Båtmodell: Comfort 32
Segelnummer: SWE 44
NOR Rating: SWE 0,8850

Stefan Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Paloma Blanca
Båtmodell: Comfort 32
Segelnummer: SWE 44
NOR Rating: SWE 0,8850
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Magnus Nilsson (Svanesunds Segelsällskap)
Stefan Persson ()
Comfort 32 DNF (19)
6 SWE-41

Petter Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,848

Torsten Sörvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,848
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
RöLLEKA

Petter Gustavsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,848

Torsten Sörvik

Segelsällskap:
Båtnamn: Rölleka
Båtmodell: Nordisk Kryssare 5½
Segelnummer: SWE 41
NOR Rating: SWE 0,848
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Petter Gustavsson (Segelsällskapet Slören)
Torsten Sörvik ()
Nordisk Kryssare 5½ DNF (19)
6 SWE-570

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Tjörns Däck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,872

Tommy Nielsen

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Tjörns Däck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,872
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6
TJöRNS DäCK

Lars Hammar

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Tjörns Däck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,872

Tommy Nielsen

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Tjörns Däck
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 570
NOR Rating: SWE 0,872
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa DNF 6

Lars Hammar (Tjörns Segelsällskap)
Tommy Nielsen (Tjörns Segelsällskap)
H-båt DNF (19)
6 SWE-224

Alain Zeziola

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mjölner
Båtmodell: Marieholm 26
Segelnummer: SWE 224
NOR Rating: SWE 0,8000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 6
Summa DNC 6
MJöLNER

Alain Zeziola

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mjölner
Båtmodell: Marieholm 26
Segelnummer: SWE 224
NOR Rating: SWE 0,8000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 6
Summa DNC 6

Alain Zeziola (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Marieholm 26 DNC (19)

SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-101

Peter Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Gråå
Båtmodell: Dominant Race Special
Segelnummer: SWE 101
NOR Rating: SWE 0,9360

Pelle Pedersem

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Gråå
Båtmodell: Dominant Race Special
Segelnummer: SWE 101
NOR Rating: SWE 0,9360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:26:14 29:26:14 27:33:11 1
Summa 27.06.2020 15:26:14 29:26:14 27:33:11 1
GRåå

Peter Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Gråå
Båtmodell: Dominant Race Special
Segelnummer: SWE 101
NOR Rating: SWE 0,9360

Pelle Pedersem

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Gråå
Båtmodell: Dominant Race Special
Segelnummer: SWE 101
NOR Rating: SWE 0,9360
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:26:14 29:26:14 27:33:11 1
Summa 27.06.2020 15:26:14 29:26:14 27:33:11 1

Peter Gustafsson (Göteborgs Yacht Club
Pelle Pedersem (Göteborgs Yacht Club))
Dominant Race Special 29:26:14 27:33:11 1 1
2 SWE-10588

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,931

Lars Martin Arendal

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,931
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:16:14 30:16:14 28:10:54 2
Summa 27.06.2020 16:16:14 30:16:14 28:10:54 2
INTERMEZZO

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,931

Lars Martin Arendal

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,931
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:16:14 30:16:14 28:10:54 2
Summa 27.06.2020 16:16:14 30:16:14 28:10:54 2

Bo Callenberg (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Lars Martin Arendal (Lysekils Segelsällskap Gullmar))
X-302 30:16:14 28:10:54 2 2
3 SWE-42

Johannes Sörqvist

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 0,9450

Petrus Sörqvist

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:16:43 30:16:43 28:36:47 3
Summa 27.06.2020 16:16:43 30:16:43 28:36:47 3
LåGSJö BåTBYGGERI

Johannes Sörqvist

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 0,9450

Petrus Sörqvist

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Lågsjö Båtbyggeri
Båtmodell: CB66
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:16:43 30:16:43 28:36:47 3
Summa 27.06.2020 16:16:43 30:16:43 28:36:47 3

Johannes Sörqvist (Bohuslänska Jaktklubben
Petrus Sörqvist (Bohuslänska Jaktklubben))
CB66 30:16:43 28:36:47 3 3
4 SWE-33

David Kinberger

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bannie
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 0,921

Josefin Ellmarker

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bannie
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 0,921
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:48:21 34:48:21 32:03:22 4
Summa 27.06.2020 20:48:21 34:48:21 32:03:22 4
BANNIE

David Kinberger

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bannie
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 0,921

Josefin Ellmarker

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Bannie
Båtmodell: Banner 30
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 0,921
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:48:21 34:48:21 32:03:22 4
Summa 27.06.2020 20:48:21 34:48:21 32:03:22 4

David Kinberger (Björlanda Kile Segelsällskap
Josefin Ellmarker (Björlanda Kile Segelsällskap))
Banner 30 34:48:21 32:03:22 4 4
5 SWE-16

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Octopus
Båtmodell: Dominant Race
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 0,9080

Mikael Vesala

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Octopus
Båtmodell: Dominant Race
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 0,9080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:27:02 35:27:02 32:11:20 5
Summa 27.06.2020 21:27:02 35:27:02 32:11:20 5
OCTOPUS

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Octopus
Båtmodell: Dominant Race
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 0,9080

Mikael Vesala

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Octopus
Båtmodell: Dominant Race
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 0,9080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:27:02 35:27:02 32:11:20 5
Summa 27.06.2020 21:27:02 35:27:02 32:11:20 5

Jonny Petersson (Stenungsunds Segelsällskap
Mikael Vesala (Stenungsunds Segelsällskap))
Dominant Race 35:27:02 32:11:20 5 5
6 SWE-23

Johan Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Piri Piri
Båtmodell: Banner 28R
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9350

Emil Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Piri Piri
Båtmodell: Banner 28R
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:49:32 34:49:32 32:33:42 6
Summa 27.06.2020 20:49:32 34:49:32 32:33:42 6
PIRI PIRI

Johan Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Piri Piri
Båtmodell: Banner 28R
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9350

Emil Henricsson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Piri Piri
Båtmodell: Banner 28R
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:49:32 34:49:32 32:33:42 6
Summa 27.06.2020 20:49:32 34:49:32 32:33:42 6

Johan Henricsson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Emil Henricsson (De Tio Öarnas Segelsällskap))
Banner 28R 34:49:32 32:33:42 6 6
7 SWE-6840

Mats Nilsson

Segelsällskap: Lövstavikens Båtförening
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9370

Karl Jonasson

Segelsällskap: Lövstavikens Båtförening
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:57:07 34:57:07 32:44:59 7
Summa 27.06.2020 20:57:07 34:57:07 32:44:59 7
ALPHINA

Mats Nilsson

Segelsällskap: Lövstavikens Båtförening
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9370

Karl Jonasson

Segelsällskap: Lövstavikens Båtförening
Båtnamn: Alphina
Båtmodell: CB33
Segelnummer: SWE 6840
NOR Rating: SWE 0,9370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:57:07 34:57:07 32:44:59 7
Summa 27.06.2020 20:57:07 34:57:07 32:44:59 7

Mats Nilsson (Lövstavikens Båtförening
Karl Jonasson (Lövstavikens Båtförening))
CB33 34:57:07 32:44:59 7 7
8 SWE-4

Federico Garofalo

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: Sun Fast 32i
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 0,9400

Johan Berntsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: Sun Fast 32i
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 0,9400
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:21:06 35:21:06 33:13:50 8
Summa 27.06.2020 21:21:06 35:21:06 33:13:50 8
VELOCE

Federico Garofalo

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: Sun Fast 32i
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 0,9400

Johan Berntsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Veloce
Båtmodell: Sun Fast 32i
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 0,9400
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:21:06 35:21:06 33:13:50 8
Summa 27.06.2020 21:21:06 35:21:06 33:13:50 8

Federico Garofalo (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Johan Berntsson ())
Sun Fast 32i 35:21:06 33:13:50 8 8
9 SWE-02

Dan Nilsson

Segelsällskap: Svanviks båtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: Cb 33
Segelnummer: SWE 02
NOR Rating: SWE 0,944

Mats Bäcklund

Segelsällskap: Svanviksbåtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: Cb 33
Segelnummer: SWE 02
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:23:10 35:23:10 33:24:16 9
Summa 27.06.2020 21:23:10 35:23:10 33:24:16 9
SICADA

Dan Nilsson

Segelsällskap: Svanviks båtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: Cb 33
Segelnummer: SWE 02
NOR Rating: SWE 0,944

Mats Bäcklund

Segelsällskap: Svanviksbåtklubb
Båtnamn: Sicada
Båtmodell: Cb 33
Segelnummer: SWE 02
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:23:10 35:23:10 33:24:16 9
Summa 27.06.2020 21:23:10 35:23:10 33:24:16 9

Dan Nilsson (Svanviks båtklubb
Mats Bäcklund (Svanviksbåtklubb))
Cb 33 35:23:10 33:24:16 9 9
10 SWE-282

Torsten Samuelsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Evelina
Båtmodell: Maxi Racer
Segelnummer: SWE 282
NOR Rating: SWE 0,9000

August Ruckman

Segelsällskap:
Båtnamn: Evelina
Båtmodell: Maxi Racer
Segelnummer: SWE 282
NOR Rating: SWE 0,9000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:29:37 37:29:37 33:44:39 10
Summa 27.06.2020 23:29:37 37:29:37 33:44:39 10
EVELINA

Torsten Samuelsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Evelina
Båtmodell: Maxi Racer
Segelnummer: SWE 282
NOR Rating: SWE 0,9000

August Ruckman

Segelsällskap:
Båtnamn: Evelina
Båtmodell: Maxi Racer
Segelnummer: SWE 282
NOR Rating: SWE 0,9000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:29:37 37:29:37 33:44:39 10
Summa 27.06.2020 23:29:37 37:29:37 33:44:39 10

Torsten Samuelsson (Tjörns Segelsällskap
August Ruckman ())
Maxi Racer 37:29:37 33:44:39 10 10
11 SWE-493

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,926

David Stokholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 00:24:05 38:24:05 35:33:34 11
Summa 28.06.2020 00:24:05 38:24:05 35:33:34 11
SALIKON

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,926

David Stokholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,926
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 00:24:05 38:24:05 35:33:34 11
Summa 28.06.2020 00:24:05 38:24:05 35:33:34 11

Fredrik Engler (Segelsällskapet Slören
David Stokholm (Segelsällskapet Slören))
Maxi 999 38:24:05 35:33:34 11 11
12 SWE-293

Johan Holmqvist

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: BlackPearl
Båtmodell: Dehler34
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,9450

Eric Gilland

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: BlackPearl
Båtmodell: Dehler34
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
BLACKPEARL

Johan Holmqvist

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: BlackPearl
Båtmodell: Dehler34
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,9450

Eric Gilland

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: BlackPearl
Båtmodell: Dehler34
Segelnummer: SWE 293
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Johan Holmqvist (Lerkils Båtsällskap)
Eric Gilland (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb)
Dehler34 DNF (23)
12 SWE-9047

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
CHANTY

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Chanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Per Sandberg (Tjörns Segelsällskap)
Peter Bäcklund (Tjörns Segelsällskap)
Compis 345 DNF (23)
12 SWE-11290

Robert Schmidt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130

Catta Stenrosen

Segelsällskap:
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
GRANMA

Robert Schmidt

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130

Catta Stenrosen

Segelsällskap:
Båtnamn: Granma
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 11290
NOR Rating: SWE 0,9130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Robert Schmidt (Björlanda Kile Segelsällskap)
Catta Stenrosen ()
Dehler 29 DNF (23)
12 SWE-227

Jonas Rinaldo

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,9170

Roger Skog

Segelsällskap: Sxk
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,9170
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
HAVELLA

Jonas Rinaldo

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,9170

Roger Skog

Segelsällskap: Sxk
Båtnamn: HavElla
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 227
NOR Rating: SWE 0,9170
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Jonas Rinaldo (Billdals Kappseglingssällskap)
Roger Skog (Sxk)
Contrast 33 DNF (23)
12 SWE-124

Urban Ristorp

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Klarakluck
Båtmodell: Cb33
Segelnummer: SWE 124
NOR Rating: SWE 0,9340

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Klarakluck
Båtmodell: Cb33
Segelnummer: SWE 124
NOR Rating: SWE 0,9340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
KLARAKLUCK

Urban Ristorp

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Klarakluck
Båtmodell: Cb33
Segelnummer: SWE 124
NOR Rating: SWE 0,9340

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Klarakluck
Båtmodell: Cb33
Segelnummer: SWE 124
NOR Rating: SWE 0,9340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Urban Ristorp (Stenungsunds Segelsällskap)
Asko Malila (Stenungsunds Segelsällskap)
Cb33 DNF (23)
12 SWE-245

Martin Lundh

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Miabella
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 245
NOR Rating: SWE 0,919

Henrik Nordqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Miabella
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 245
NOR Rating: SWE 0,919
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
MIABELLA

Martin Lundh

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Miabella
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 245
NOR Rating: SWE 0,919

Henrik Nordqvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Miabella
Båtmodell: Dehler 29
Segelnummer: SWE 245
NOR Rating: SWE 0,919
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Martin Lundh (Segelsällskapet Slören)
Henrik Nordqvist (Segelsällskapet Slören)
Dehler 29 DNF (23)
12 SWE-67

Lena Cedhagen

Segelsällskap: STSS
Båtnamn: Sunstone
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,941

Sari Siirilä

Segelsällskap: STSS
Båtnamn: Sunstone
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,941
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
SUNSTONE

Lena Cedhagen

Segelsällskap: STSS
Båtnamn: Sunstone
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,941

Sari Siirilä

Segelsällskap: STSS
Båtnamn: Sunstone
Båtmodell: Contrast 33
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,941
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Lena Cedhagen (STSS)
Sari Siirilä (STSS)
Contrast 33 DNF (23)
12 SWE-81

Lars Ove Swedenfeldt

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6 Metre Cr
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,946

Mats Wilhelmsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6 Metre Cr
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,946
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12
SWEA

Lars Ove Swedenfeldt

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6 Metre Cr
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,946

Mats Wilhelmsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Swea
Båtmodell: 6 Metre Cr
Segelnummer: SWE 81
NOR Rating: SWE 0,946
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 12
Summa DNF 12

Lars Ove Swedenfeldt (Segelsällskapet Viken Ägir)
Mats Wilhelmsson ()
6 Metre Cr DNF (23)
12 SWE-112

Pär Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Team Go
Båtmodell: CB66 Racer
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,9450

Tom Gustvseb

Segelsällskap:
Båtnamn: Team Go
Båtmodell: CB66 Racer
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 12
Summa DNS 12
TEAM GO

Pär Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Team Go
Båtmodell: CB66 Racer
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,9450

Tom Gustvseb

Segelsällskap:
Båtnamn: Team Go
Båtmodell: CB66 Racer
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE 0,9450
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 12
Summa DNS 12

Pär Bäck (Segelsällskapet Viken Ägir)
Tom Gustvseb ()
CB66 Racer DNS (23)
12 SWE-1190

Jan Augustsson

Segelsällskap: Walhamn yacht club
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,927

Roger Johansson

Segelsällskap: Walhamn yacht club
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,927
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 12
Summa DNC 12
GLYMUR

Jan Augustsson

Segelsällskap: Walhamn yacht club
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,927

Roger Johansson

Segelsällskap: Walhamn yacht club
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,927
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 12
Summa DNC 12

Jan Augustsson (Walhamn yacht club)
Roger Johansson (Walhamn yacht club)
Optima101 DNC (23)
12 NOR-1

Ole Aabel

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Wii
Båtmodell: Platu 25
Segelnummer: NOR 1
NOR Rating: NOR 0,9460
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 12
Summa DNC 12
WII

Ole Aabel

Segelsällskap: Asker Seilforening
Båtnamn: Wii
Båtmodell: Platu 25
Segelnummer: NOR 1
NOR Rating: NOR 0,9460
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 12
Summa DNC 12

Ole Aabel (Asker Seilforening)
Platu 25 DNC (23)

SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-100

Bo Bergqvist

Segelsällskap: Marstrands Segelsällskap
Båtnamn: NN
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 100
NOR Rating: SWE 0,992

Sten Bergqvist

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: NN
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 100
NOR Rating: SWE 0,992
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:30:00 26:30:00 26:17:16 1
Summa 27.06.2020 13:30:00 26:30:00 26:17:16 1
NN

Bo Bergqvist

Segelsällskap: Marstrands Segelsällskap
Båtnamn: NN
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 100
NOR Rating: SWE 0,992

Sten Bergqvist

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: NN
Båtmodell: X332
Segelnummer: SWE 100
NOR Rating: SWE 0,992
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:30:00 26:30:00 26:17:16 1
Summa 27.06.2020 13:30:00 26:30:00 26:17:16 1

Bo Bergqvist (Marstrands Segelsällskap
Sten Bergqvist (Hjuviks Båtklubb))
X332 26:30:00 26:17:16 1 1
2 SWE-4808

Hans Caspersson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 0,9990

Fredrik Eliasson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 0,9990
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:55:50 26:55:50 26:54:13 2
Summa 27.06.2020 13:55:50 26:55:50 26:54:13 2
DEN RöDE

Hans Caspersson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 0,9990

Fredrik Eliasson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Den Röde
Båtmodell: Dehler 33
Segelnummer: SWE 4808
NOR Rating: SWE 0,9990
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:55:50 26:55:50 26:54:13 2
Summa 27.06.2020 13:55:50 26:55:50 26:54:13 2

Hans Caspersson (Segelsällskapet Slören
Fredrik Eliasson (Segelsällskapet Slören))
Dehler 33 26:55:50 26:54:13 2 2
3 SWE-623

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J-80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9560

Bo Johannisson

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J-80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9560
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:12:50 28:12:50 26:58:20 3
Summa 27.06.2020 15:12:50 28:12:50 26:58:20 3
TYRA

Claes Ödman

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J-80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9560

Bo Johannisson

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Tyra
Båtmodell: J-80
Segelnummer: SWE 623
NOR Rating: SWE 0,9560
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:12:50 28:12:50 26:58:20 3
Summa 27.06.2020 15:12:50 28:12:50 26:58:20 3

Claes Ödman (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Bo Johannisson (Kungl Svenska Segel Sällskapet))
J-80 28:12:50 26:58:20 3 3
4 SWE-80

Dan Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dan Turesson
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,9930

Andreas Turesson

Segelsällskap:
Båtnamn: Dan Turesson
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 14:38:56 27:38:56 27:27:19 4
Summa 27.06.2020 14:38:56 27:38:56 27:27:19 4
DAN TURESSON

Dan Turesson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dan Turesson
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,9930

Andreas Turesson

Segelsällskap:
Båtnamn: Dan Turesson
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 80
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 14:38:56 27:38:56 27:27:19 4
Summa 27.06.2020 14:38:56 27:38:56 27:27:19 4

Dan Turesson (Segelsällskapet Viken Ägir
Andreas Turesson ())
X-332 27:38:56 27:27:19 4 4
5 SWE-23

Anders Norrman

Segelsällskap: Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn: Asterix
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:55:06 29:55:06 29:01:14 5
Summa 27.06.2020 16:55:06 29:55:06 29:01:14 5
ASTERIX

Anders Norrman

Segelsällskap: Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn: Asterix
Båtmodell: Seascape 27
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 0,9700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:55:06 29:55:06 29:01:14 5
Summa 27.06.2020 16:55:06 29:55:06 29:01:14 5

Anders Norrman (Gamla Stans Yacht Sällskap)
Seascape 27 29:55:06 29:01:14 5 5
6 SWE-1

Pontus Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9820

Niclas Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 17:31:24 30:31:24 29:58:26 6
Summa 27.06.2020 17:31:24 30:31:24 29:58:26 6
GEMINI

Pontus Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9820

Niclas Caspersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Gemini
Båtmodell: Two Star 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9820
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 17:31:24 30:31:24 29:58:26 6
Summa 27.06.2020 17:31:24 30:31:24 29:58:26 6

Pontus Caspersson (Stenungsunds Segelsällskap
Niclas Caspersson (Stenungsunds Segelsällskap))
Two Star 36 30:31:24 29:58:26 6 6
7 SWE-1

Oscar Bergstrand

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9630

Mats Bogestrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:32:56 33:32:56 32:18:27 7
Summa 27.06.2020 20:32:56 33:32:56 32:18:27 7
ELEKTRA

Oscar Bergstrand

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9630

Mats Bogestrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Elektra
Båtmodell: Beason 36
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 0,9630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:32:56 33:32:56 32:18:27 7
Summa 27.06.2020 20:32:56 33:32:56 32:18:27 7

Oscar Bergstrand (Lerkils Båtsällskap
Mats Bogestrand ())
Beason 36 33:32:56 32:18:27 7 7
8 SWE-117

Martin Bengtsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Nöjesmaskinen
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 117
NOR Rating: SWE 0,9610

Magnus Ullman

Segelsällskap:
Båtnamn: Nöjesmaskinen
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 117
NOR Rating: SWE 0,9610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:14:56 34:14:56 32:54:47 8
Summa 27.06.2020 21:14:56 34:14:56 32:54:47 8
NöJESMASKINEN

Martin Bengtsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Nöjesmaskinen
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 117
NOR Rating: SWE 0,9610

Magnus Ullman

Segelsällskap:
Båtnamn: Nöjesmaskinen
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 117
NOR Rating: SWE 0,9610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:14:56 34:14:56 32:54:47 8
Summa 27.06.2020 21:14:56 34:14:56 32:54:47 8

Martin Bengtsson (Tjörns Segelsällskap
Magnus Ullman ())
Smaragd 34:14:56 32:54:47 8 8
9 SWE-40

Bert Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape First 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,9690

Kent Karjel

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape First 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,9690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:13:22 34:13:22 33:09:42 9
Summa 27.06.2020 21:13:22 34:13:22 33:09:42 9
BLACK MAGIC

Bert Forsberg

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape First 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,9690

Kent Karjel

Segelsällskap: Kungl Svenska Segel Sällskapet
Båtnamn: Black Magic
Båtmodell: Seascape First 27
Segelnummer: SWE 40
NOR Rating: SWE 0,9690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:13:22 34:13:22 33:09:42 9
Summa 27.06.2020 21:13:22 34:13:22 33:09:42 9

Bert Forsberg (Kungl Svenska Segel Sällskapet
Kent Karjel (Kungl Svenska Segel Sällskapet))
Seascape First 27 34:13:22 33:09:42 9 9
10 SWE-346

Hugo Norell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 0,9860

Jörgen Rngenstedt

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 0,9860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:52:31 33:52:31 33:24:03 10
Summa 27.06.2020 20:52:31 33:52:31 33:24:03 10
PIANO

Hugo Norell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 0,9860

Jörgen Rngenstedt

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Piano
Båtmodell: X-99
Segelnummer: SWE 346
NOR Rating: SWE 0,9860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:52:31 33:52:31 33:24:03 10
Summa 27.06.2020 20:52:31 33:52:31 33:24:03 10

Hugo Norell (Segelsällskapet Slören
Jörgen Rngenstedt (Segelsällskapet Slören))
X-99 33:52:31 33:24:03 10 10
11 SWE-15

Merit Kaal

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Smeralda
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 15
NOR Rating: SWE 0,9490

Emma Dalväg

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Smeralda
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 15
NOR Rating: SWE 0,9490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:36:56 35:36:56 33:47:56 11
Summa 27.06.2020 22:36:56 35:36:56 33:47:56 11
SMERALDA

Merit Kaal

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Smeralda
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 15
NOR Rating: SWE 0,9490

Emma Dalväg

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Smeralda
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 15
NOR Rating: SWE 0,9490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:36:56 35:36:56 33:47:56 11
Summa 27.06.2020 22:36:56 35:36:56 33:47:56 11

Merit Kaal (Långedrags Segelsällskap
Emma Dalväg (Långedrags Segelsällskap))
Smaragd 35:36:56 33:47:56 11 11
12 SWE-58

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,9560

Daniel Larsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,9560
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:42:34 35:42:34 34:08:17 12
Summa 27.06.2020 22:42:34 35:42:34 34:08:17 12
MALVINA

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,9560

Daniel Larsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,9560
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:42:34 35:42:34 34:08:17 12
Summa 27.06.2020 22:42:34 35:42:34 34:08:17 12

John hansson (Tjörns Segelsällskap
Daniel Larsson (Tjörns Segelsällskap))
Smaragd 35:42:34 34:08:17 12 12
13 SWE-192

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,961

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,961
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:47:39 35:47:39 34:23:53 13
Summa 27.06.2020 22:47:39 35:47:39 34:23:53 13
OTELIA

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,961

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,961
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:47:39 35:47:39 34:23:53 13
Summa 27.06.2020 22:47:39 35:47:39 34:23:53 13

Fredrik Loodin (Björlanda Kile Segelsällskap
Torbjörn Mattsson (Tjörns Segelsällskap))
Smaragd 35:47:39 34:23:53 13 13
14 SWE-374

Hans Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: Först 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9580

Martin Hellgesson

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: Först 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:08:46 36:08:46 34:37:40 14
Summa 27.06.2020 23:08:46 36:08:46 34:37:40 14
OURSY

Hans Helgesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: Först 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9580

Martin Hellgesson

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: Först 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:08:46 36:08:46 34:37:40 14
Summa 27.06.2020 23:08:46 36:08:46 34:37:40 14

Hans Helgesson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Martin Hellgesson ())
Först 31.7 LR 36:08:46 34:37:40 14 14
15 SWE-240

Filip Bergom

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Millan
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9690

Joakim Romell

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Millan
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:02:38 36:02:38 34:55:35 15
Summa 27.06.2020 23:02:38 36:02:38 34:55:35 15
MILLAN

Filip Bergom

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Millan
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9690

Joakim Romell

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Millan
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 240
NOR Rating: SWE 0,9690
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 23:02:38 36:02:38 34:55:35 15
Summa 27.06.2020 23:02:38 36:02:38 34:55:35 15

Filip Bergom (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Joakim Romell (Stenungsunds Segelsällskap))
First 31.7 LR 36:02:38 34:55:35 15 15
16 SWE-820

Jesper Krook

Segelsällskap: Club 29 Segelsällskap
Båtnamn: Jolly Roger
Båtmodell: First 31.7 HR
Segelnummer: SWE 820
NOR Rating: SWE 0,9730

Per Krook

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolly Roger
Båtmodell: First 31.7 HR
Segelnummer: SWE 820
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 01:51:09 38:51:09 37:48:12 16
Summa 28.06.2020 01:51:09 38:51:09 37:48:12 16
JOLLY ROGER

Jesper Krook

Segelsällskap: Club 29 Segelsällskap
Båtnamn: Jolly Roger
Båtmodell: First 31.7 HR
Segelnummer: SWE 820
NOR Rating: SWE 0,9730

Per Krook

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolly Roger
Båtmodell: First 31.7 HR
Segelnummer: SWE 820
NOR Rating: SWE 0,9730
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 01:51:09 38:51:09 37:48:12 16
Summa 28.06.2020 01:51:09 38:51:09 37:48:12 16

Jesper Krook (Club 29 Segelsällskap
Per Krook ())
First 31.7 HR 38:51:09 37:48:12 16 16
17 SWE-8725

Svante Svensson

Segelsällskap: Svanviks Båtklubb
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9570

Maria Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9570
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
BLUESETTE

Svante Svensson

Segelsällskap: Svanviks Båtklubb
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9570

Maria Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Bluesette
Båtmodell: Albin Stratus
Segelnummer: SWE 8725
NOR Rating: SWE 0,9570
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Svante Svensson (Svanviks Båtklubb)
Maria Svensson ()
Albin Stratus DNF (27)
17 SWE-11128

Per Lindell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,956

Mikael Algvere

Segelsällskap: Vikingarnas Segelsällskap
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
CALYPSO

Per Lindell

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,956

Mikael Algvere

Segelsällskap: Vikingarnas Segelsällskap
Båtnamn: Calypso
Båtmodell: Pogo 850
Segelnummer: SWE 11128
NOR Rating: SWE 0,956
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Per Lindell (Segelsällskapet Slören)
Mikael Algvere (Vikingarnas Segelsällskap)
Pogo 850 DNF (27)
17 SWE-12012

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9720

Leif Siggelin

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
DREAMER

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9720

Leif Siggelin

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,9720
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Kjell Siggelin (Tjörns Segelsällskap)
Leif Siggelin (Stenungsunds Segelsällskap)
Bavaria 40 Cr DNF (27)
17 SWE-1683

Petter Almhagen

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse342
Segelnummer: SWE 1683
NOR Rating: SWE 0,9750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
ELSANTA

Petter Almhagen

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Elsanta
Båtmodell: Hanse342
Segelnummer: SWE 1683
NOR Rating: SWE 0,9750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Petter Almhagen (De Tio Öarnas Segelsällskap)
Hanse342 DNF (27)
17 SWE-1014

Per Jacobsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Nanook
Båtmodell: Maxi 1000
Segelnummer: SWE 1014
NOR Rating: SWE 0,9510

Björn Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Nanook
Båtmodell: Maxi 1000
Segelnummer: SWE 1014
NOR Rating: SWE 0,9510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
NANOOK

Per Jacobsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Nanook
Båtmodell: Maxi 1000
Segelnummer: SWE 1014
NOR Rating: SWE 0,9510

Björn Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Nanook
Båtmodell: Maxi 1000
Segelnummer: SWE 1014
NOR Rating: SWE 0,9510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Per Jacobsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Björn Johansson ()
Maxi 1000 DNF (27)
17 SWE-1059

Martin Ahl

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Rebecca
Båtmodell: bavaria 34 2001
Segelnummer: SWE 1059
NOR Rating: SWE 0,9660

Fredrik Söder

Segelsällskap:
Båtnamn: Rebecca
Båtmodell: bavaria 34 2001
Segelnummer: SWE 1059
NOR Rating: SWE 0,9660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
REBECCA

Martin Ahl

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Rebecca
Båtmodell: bavaria 34 2001
Segelnummer: SWE 1059
NOR Rating: SWE 0,9660

Fredrik Söder

Segelsällskap:
Båtnamn: Rebecca
Båtmodell: bavaria 34 2001
Segelnummer: SWE 1059
NOR Rating: SWE 0,9660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Martin Ahl (Björlanda Kile Segelsällskap)
Fredrik Söder ()
bavaria 34 2001 DNF (27)
17 SWE-220

Carle Broberg

Segelsällskap: Särö Båtklubb
Båtnamn: S/y Gladys
Båtmodell: Boström 37
Segelnummer: SWE 220
NOR Rating: SWE 0,9580

Christer Lidholm

Segelsällskap:
Båtnamn: S/y Gladys
Båtmodell: Boström 37
Segelnummer: SWE 220
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
S/Y GLADYS

Carle Broberg

Segelsällskap: Särö Båtklubb
Båtnamn: S/y Gladys
Båtmodell: Boström 37
Segelnummer: SWE 220
NOR Rating: SWE 0,9580

Christer Lidholm

Segelsällskap:
Båtnamn: S/y Gladys
Båtmodell: Boström 37
Segelnummer: SWE 220
NOR Rating: SWE 0,9580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Carle Broberg (Särö Båtklubb)
Christer Lidholm ()
Boström 37 DNF (27)
17 SWE-306

Bertil Rohlén

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,9940

Göran Tennby

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,9940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17
X3M

Bertil Rohlén

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,9940

Göran Tennby

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: X3M
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 306
NOR Rating: SWE 0,9940
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 17
Summa DNF 17

Bertil Rohlén (Björlanda Kile Segelsällskap)
Göran Tennby (Björlanda Kile Segelsällskap)
X-332 DNF (27)
17 SWE-157

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Mixer
Segelnummer: SWE 157
NOR Rating: SWE 0,9550

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Mixer
Segelnummer: SWE 157
NOR Rating: SWE 0,9550
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 17
Summa DNS 17
LUNA

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Mixer
Segelnummer: SWE 157
NOR Rating: SWE 0,9550

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Mixer
Segelnummer: SWE 157
NOR Rating: SWE 0,9550
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 17
Summa DNS 17

Joakim Axelsson (Segelsällskapet Åmålsviken)
Fredrik Wåhlberg ()
Mixer DNS (27)
17 SWE-772

Lars Sjöström

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Aplicator Group
Båtmodell: Pacer 27 Sport
Segelnummer: SWE 772
NOR Rating: SWE 0,9930

Oscar Jönsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Aplicator Group
Båtmodell: Pacer 27 Sport
Segelnummer: SWE 772
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 17
Summa DNC 17
APLICATOR GROUP

Lars Sjöström

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Aplicator Group
Båtmodell: Pacer 27 Sport
Segelnummer: SWE 772
NOR Rating: SWE 0,9930

Oscar Jönsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Aplicator Group
Båtmodell: Pacer 27 Sport
Segelnummer: SWE 772
NOR Rating: SWE 0,9930
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 17
Summa DNC 17

Lars Sjöström (Strömstads Segelsällskap)
Oscar Jönsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Pacer 27 Sport DNC (27)

SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-666

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Jarvis
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060

Pontus Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Jarvis
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:54:30 31:54:30 32:05:59 1
Summa 27.06.2020 20:54:30 31:54:30 32:05:59 1
JARVIS

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Jarvis
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060

Pontus Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: Jarvis
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:54:30 31:54:30 32:05:59 1
Summa 27.06.2020 20:54:30 31:54:30 32:05:59 1

Lukas Andersson (Vänersborgs Segelsällskap
Pontus Andersson (Vänersborgs Segelsällskap))
Melges 24 31:54:30 32:05:59 1 1
2 SWE-79881

Jonas Dyberg

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: SWE 79881
NOR Rating: SWE 1,0130

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Hovås Yacht Club
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: SWE 79881
NOR Rating: SWE 1,0130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:43:18 31:43:18 32:08:02 2
Summa 27.06.2020 20:43:18 31:43:18 32:08:02 2
J88.SE

Jonas Dyberg

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: SWE 79881
NOR Rating: SWE 1,0130

Roger Ohlsson

Segelsällskap: Hovås Yacht Club
Båtnamn: J88.se
Båtmodell: J/88
Segelnummer: SWE 79881
NOR Rating: SWE 1,0130
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:43:18 31:43:18 32:08:02 2
Summa 27.06.2020 20:43:18 31:43:18 32:08:02 2

Jonas Dyberg (De Tio Öarnas Segelsällskap
Roger Ohlsson (Hovås Yacht Club))
J/88 31:43:18 32:08:02 2 2
3 SWE-6830

Carl Fjällman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: Archambault GS 32
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,019

Jocke Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: Archambault GS 32
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,019
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:41:45 31:41:45 32:17:52 3
Summa 27.06.2020 20:41:45 31:41:45 32:17:52 3
REBELLION

Carl Fjällman

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: Archambault GS 32
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,019

Jocke Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Rebellion
Båtmodell: Archambault GS 32
Segelnummer: SWE 6830
NOR Rating: SWE 1,019
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:41:45 31:41:45 32:17:52 3
Summa 27.06.2020 20:41:45 31:41:45 32:17:52 3

Carl Fjällman (Göteborgs Yacht Club
Jocke Cordaly (De Tio Öarnas Segelsällskap))
Archambault GS 32 31:41:45 32:17:52 3 3
4 SWE-11

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0230

Emma Sundén

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:09:50 32:09:50 32:54:13 4
Summa 27.06.2020 21:09:50 32:09:50 32:54:13 4
LADY GODIVA

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0230

Emma Sundén

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:09:50 32:09:50 32:54:13 4
Summa 27.06.2020 21:09:50 32:09:50 32:54:13 4

Anders Dahlsjö (Lerkils Båtsällskap
Emma Sundén (Käringö Segelklubb))
Dominant 105 32:09:50 32:54:13 4 4
5 SWE-536

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,0320

Svante Arvidsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,0320
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:53:44 31:53:44 32:54:58 5
Summa 27.06.2020 20:53:44 31:53:44 32:54:58 5
EASY DECISION

Thomas Dahl

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,0320

Svante Arvidsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Easy Decision
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 536
NOR Rating: SWE 1,0320
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:53:44 31:53:44 32:54:58 5
Summa 27.06.2020 20:53:44 31:53:44 32:54:58 5

Thomas Dahl (Stenungsunds Segelsällskap
Svante Arvidsson (Stenungsunds Segelsällskap))
Melges 24 31:53:44 32:54:58 5 5
6 SWE-3

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0100

Lennart Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0100
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:33:12 33:33:12 33:53:19 6
Summa 27.06.2020 22:33:12 33:33:12 33:53:19 6
KAIDA

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0100

Lennart Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0100
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:33:12 33:33:12 33:53:19 6
Summa 27.06.2020 22:33:12 33:33:12 33:53:19 6

Johan Wetterlundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Lennart Eriksson (Segelsällskapet Slören))
Salona 33 33:33:12 33:53:19 6 6
7 SWE-3

Patrik Andersson

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Hedda
Båtmodell: Alltiett35
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0400
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:44:21 32:44:21 34:02:55 7
Summa 27.06.2020 21:44:21 32:44:21 34:02:55 7
HEDDA

Patrik Andersson

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Hedda
Båtmodell: Alltiett35
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0400
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:44:21 32:44:21 34:02:55 7
Summa 27.06.2020 21:44:21 32:44:21 34:02:55 7

Patrik Andersson (Karlstads Segelsällskap)
Alltiett35 32:44:21 34:02:55 7 7
8 SWE-164

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,026

Ola Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,026
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:23:56 33:23:56 34:16:02 8
Summa 27.06.2020 22:23:56 33:23:56 34:16:02 8
ISADORA

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,026

Ola Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega 42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,026
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:23:56 33:23:56 34:16:02 8
Summa 27.06.2020 22:23:56 33:23:56 34:16:02 8

Matz Brown (Ljungskile Segelsällskap
Ola Brown (Ljungskile Segelsällskap))
Omega 42 33:23:56 34:16:02 8 8
9 SWE-6

Anders Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0230

Ann Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:41:01 33:41:01 34:27:30 9
Summa 27.06.2020 22:41:01 33:41:01 34:27:30 9
COQUETTE IV

Anders Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0230

Ann Kuikka

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Coquette IV
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:41:01 33:41:01 34:27:30 9
Summa 27.06.2020 22:41:01 33:41:01 34:27:30 9

Anders Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Ann Kuikka (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb))
Xp33 33:41:01 34:27:30 9 9
10 SWE-42

Max Svensson

Segelsällskap: Käringö SegelKlubb
Båtnamn: Bärber
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,0270

Nils Rene

Segelsällskap: Käringö SegelKlubb
Båtnamn: Bärber
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,0270
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:46:57 33:46:57 34:41:40 10
Summa 27.06.2020 22:46:57 33:46:57 34:41:40 10
BäRBER

Max Svensson

Segelsällskap: Käringö SegelKlubb
Båtnamn: Bärber
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,0270

Nils Rene

Segelsällskap: Käringö SegelKlubb
Båtnamn: Bärber
Båtmodell: XP-33
Segelnummer: SWE 42
NOR Rating: SWE 1,0270
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:46:57 33:46:57 34:41:40 10
Summa 27.06.2020 22:46:57 33:46:57 34:41:40 10

Max Svensson (Käringö SegelKlubb
Nils Rene (Käringö SegelKlubb))
XP-33 33:46:57 34:41:40 10 10
11 SWE-10811

K-G Sahlin

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: BEA
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 10811
NOR Rating: SWE 1,0370

Mats Nyqvist

Segelsällskap:
Båtnamn: BEA
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 10811
NOR Rating: SWE 1,0370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:49:14 33:49:14 35:04:18 11
Summa 27.06.2020 22:49:14 33:49:14 35:04:18 11
BEA

K-G Sahlin

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: BEA
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 10811
NOR Rating: SWE 1,0370

Mats Nyqvist

Segelsällskap:
Båtnamn: BEA
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 10811
NOR Rating: SWE 1,0370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:49:14 33:49:14 35:04:18 11
Summa 27.06.2020 22:49:14 33:49:14 35:04:18 11

K-G Sahlin (Långedrags Segelsällskap
Mats Nyqvist ())
Bavaria 35 Match 33:49:14 35:04:18 11 11
12 SWE-7407

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 7407
NOR Rating: SWE 1,0390

Andreas Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 7407
NOR Rating: SWE 1,0390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:45:35 33:45:35 35:04:34 12
Summa 27.06.2020 22:45:35 33:45:35 35:04:34 12
SEVEN

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 7407
NOR Rating: SWE 1,0390

Andreas Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 7407
NOR Rating: SWE 1,0390
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:45:35 33:45:35 35:04:34 12
Summa 27.06.2020 22:45:35 33:45:35 35:04:34 12

Bo Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap))
Bavaria 35 Match 33:45:35 35:04:34 12 12
13 SWE-21

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0190

Lukas Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 03:26:59 38:26:59 39:10:48 13
Summa 28.06.2020 03:26:59 38:26:59 39:10:48 13
VINDRUS

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0190

Lukas Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0190
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 28.06.2020 03:26:59 38:26:59 39:10:48 13
Summa 28.06.2020 03:26:59 38:26:59 39:10:48 13

Jesper Folkesson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Lukas Folkesson (De Tio Öarnas Segelsällskap))
Xp33 38:26:59 39:10:48 13 13
14 SWE-29

Magnus Lundberg

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aladdin
Båtmodell: Dynamic 35
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0120

Jonas Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aladdin
Båtmodell: Dynamic 35
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0120
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
ALADDIN

Magnus Lundberg

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aladdin
Båtmodell: Dynamic 35
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0120

Jonas Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Aladdin
Båtmodell: Dynamic 35
Segelnummer: SWE 29
NOR Rating: SWE 1,0120
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Magnus Lundberg (Stenungsunds Segelsällskap)
Jonas Berntsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Dynamic 35 DNF (33)
14 SWE-197

Mats Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,031

Thomas Lundberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,031
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
AURORA

Mats Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,031

Thomas Lundberg

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Aurora
Båtmodell: Dehler 35
Segelnummer: SWE 197
NOR Rating: SWE 1,031
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Mats Andersson (Björlanda Kile Segelsällskap)
Thomas Lundberg (Björlanda Kile Segelsällskap)
Dehler 35 DNF (33)
14 SWE-116

Joakim Bark

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0430

Lennart Gustafsson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
BANZAI

Joakim Bark

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0430

Lennart Gustafsson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Banzai
Båtmodell: Dehler 36
Segelnummer: SWE 116
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Joakim Bark (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Lennart Gustafsson (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Dehler 36 DNF (33)
14 SWE-371

Joakim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,0140

Kim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,0140
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
CAPRICE III

Joakim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,0140

Kim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,0140
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Joakim Kling (Stenungsunds Segelsällskap)
Kim Kling (Stenungsunds Segelsällskap)
Elan 340 DNF (33)
14 SWE-92961

Peter Dahlsten

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: CHAMSIIN
Båtmodell: X-382
Segelnummer: SWE 92961
NOR Rating: SWE 1,044

Peter Pilups

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: CHAMSIIN
Båtmodell: X-382
Segelnummer: SWE 92961
NOR Rating: SWE 1,044
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
CHAMSIIN

Peter Dahlsten

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: CHAMSIIN
Båtmodell: X-382
Segelnummer: SWE 92961
NOR Rating: SWE 1,044

Peter Pilups

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: CHAMSIIN
Båtmodell: X-382
Segelnummer: SWE 92961
NOR Rating: SWE 1,044
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Peter Dahlsten (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Peter Pilups (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
X-382 DNF (33)
14 SWE-131

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
DEHLIGHT

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,0350
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Robert Trolled (Segelsällskapet Viken Ägir)
Magnus Arvidsson (Segelsällskapet Viken Ägir)
Dehler 38 DNF (33)
14 SWE-1707

Klas Berntsson

Segelsällskap: Getskärs Segelsällskap
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 1707
NOR Rating: SWE 1,0110

Peter Nilsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Vega
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 1707
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
DELTA

Klas Berntsson

Segelsällskap: Getskärs Segelsällskap
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 1707
NOR Rating: SWE 1,0110

Peter Nilsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Vega
Båtnamn: Delta
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 1707
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Klas Berntsson (Getskärs Segelsällskap)
Peter Nilsson (Segelsällskapet Vega)
Elan 340 DNF (33)
14 SWE-23

Krister Gustafsson

Segelsällskap: XSS
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0420

Håkan Larsson

Segelsällskap: Domsandsbåtsällskap
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
ELUSIVE

Krister Gustafsson

Segelsällskap: XSS
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0420

Håkan Larsson

Segelsällskap: Domsandsbåtsällskap
Båtnamn: Elusive
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 23
NOR Rating: SWE 1,0420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Krister Gustafsson (XSS)
Håkan Larsson (Domsandsbåtsällskap)
First 35 DNF (33)
14 SWE-279

Krister Ahlqvist

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Esquire
Båtmodell: Dehler 36sq
Segelnummer: SWE 279
NOR Rating: SWE 1,0310

Lotta Björkman

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Esquire
Båtmodell: Dehler 36sq
Segelnummer: SWE 279
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
ESQUIRE

Krister Ahlqvist

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Esquire
Båtmodell: Dehler 36sq
Segelnummer: SWE 279
NOR Rating: SWE 1,0310

Lotta Björkman

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Esquire
Båtmodell: Dehler 36sq
Segelnummer: SWE 279
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Krister Ahlqvist (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Lotta Björkman (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Dehler 36sq DNF (33)
14 SWE-92

Fredric Nilsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: eXile
Båtmodell: X99
Segelnummer: SWE 92
NOR Rating: SWE 1,0030

Marita Olsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: eXile
Båtmodell: X99
Segelnummer: SWE 92
NOR Rating: SWE 1,0030
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
EXILE

Fredric Nilsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: eXile
Båtmodell: X99
Segelnummer: SWE 92
NOR Rating: SWE 1,0030

Marita Olsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: eXile
Båtmodell: X99
Segelnummer: SWE 92
NOR Rating: SWE 1,0030
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Fredric Nilsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Marita Olsson (Stenungsunds Segelsällskap)
X99 DNF (33)
14 SWE-248

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330

Christian Backhausen

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
FAREAST28R

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330

Christian Backhausen

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FarEast28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Jonas Karlsson (Halmstads Segelsällskap)
Christian Backhausen (Halmstads Segelsällskap)
FarEast28r DNF (33)
14 SWE-64

Markus Svensson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,0430

Pelle Nyhlén

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
JOLIE

Markus Svensson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,0430

Pelle Nyhlén

Segelsällskap:
Båtnamn: Jolie
Båtmodell: First35
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 1,0430
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Markus Svensson (De Tio Öarnas Segelsällskap)
Pelle Nyhlén ()
First35 DNF (33)
14 SWE-10035

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0420

Fredrik Folbert

Segelsällskap:
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
NAUSICAA

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0420

Fredrik Folbert

Segelsällskap:
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 10035
NOR Rating: SWE 1,0420
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Carl Turén (De Tio Öarnas Segelsällskap)
Fredrik Folbert ()
First 35 DNF (33)
14 SWE-613

Jonn Lantz

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0180

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0180
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
SCRUTINIZER

Jonn Lantz

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0180

Håkan Dahlen

Segelsällskap:
Båtnamn: Scrutinizer
Båtmodell: Selection 37
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 1,0180
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Jonn Lantz (Björlanda Kile Segelsällskap)
Håkan Dahlen ()
Selection 37 DNF (33)
14 SWE-6

Jonas Liljeström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Silvia
Båtmodell: Tarac 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0140

Birger Amren

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Silvia
Båtmodell: Tarac 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0140
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
SILVIA

Jonas Liljeström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Silvia
Båtmodell: Tarac 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0140

Birger Amren

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Silvia
Båtmodell: Tarac 33
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,0140
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Jonas Liljeström (Långedrags Segelsällskap)
Birger Amren (Långedrags Segelsällskap)
Tarac 33 DNF (33)
14 SWE-350

Tomas Wängberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0260

Mattias Frode

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
SURFER GIRL

Tomas Wängberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0260

Mattias Frode

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Surfer Girl
Båtmodell: First 36.7
Segelnummer: SWE 350
NOR Rating: SWE 1,0260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Tomas Wängberg (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Mattias Frode (Segelsällskapet Slören)
First 36.7 DNF (33)
14 SWE-1

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0370

Marcus Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
VANADIS

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0370

Marcus Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0370
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Anders Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Marcus Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Arcona 340 DNF (33)
14 SWE-25

Niclas Holmberg

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,0060

Fredrik Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
VIDA

Niclas Holmberg

Segelsällskap: Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,0060

Fredrik Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vida
Båtmodell: Elan350
Segelnummer: SWE 25
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Niclas Holmberg (Kullavik Kanot Och Kappseglingsklubb)
Fredrik Mattsson ()
Elan350 DNF (33)
14 SWE-113

Per Plantoft

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Wera
Båtmodell: X-34
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0160

Thomas Oljelund

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Wera
Båtmodell: X-34
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0160
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14
WERA

Per Plantoft

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Wera
Båtmodell: X-34
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0160

Thomas Oljelund

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Wera
Båtmodell: X-34
Segelnummer: SWE 113
NOR Rating: SWE 1,0160
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 14
Summa DNF 14

Per Plantoft (Billdals Kappseglingssällskap)
Thomas Oljelund (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
X-34 DNF (33)

SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-10070

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,063

Per Algontsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,063
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:24:45 26:24:45 28:04:35 1
Summa 27.06.2020 16:24:45 26:24:45 28:04:35 1
FARRGO

Magnus Witting

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,063

Per Algontsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Farrgo
Båtmodell: Farr 30
Segelnummer: SWE 10070
NOR Rating: SWE 1,063
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:24:45 26:24:45 28:04:35 1
Summa 27.06.2020 16:24:45 26:24:45 28:04:35 1

Magnus Witting (Björlanda Kile Segelsällskap
Per Algontsson (Björlanda Kile Segelsällskap))
Farr 30 26:24:45 28:04:35 1 1
2 SWE-27

Magnus Lundgren

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,079

Urban Lagneus

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:09:53 26:09:53 28:13:54 2
Summa 27.06.2020 16:09:53 26:09:53 28:13:54 2
IKIGAI

Magnus Lundgren

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,079

Urban Lagneus

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Ikigai
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 27
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:09:53 26:09:53 28:13:54 2
Summa 27.06.2020 16:09:53 26:09:53 28:13:54 2

Magnus Lundgren (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Urban Lagneus (Segelsällskapet Viken Ägir))
Arcona 380 26:09:53 28:13:54 2 2
3 SWE-9267

Mattis Ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,0880

Helge Ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,0880
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:52:19 26:52:19 29:14:12 3
Summa 27.06.2020 16:52:19 26:52:19 29:14:12 3
PILA

Mattis Ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,0880

Helge Ekvall

Segelsällskap: Bohuslänska Jaktklubben
Båtnamn: Pila
Båtmodell: Mannerberg38
Segelnummer: SWE 9267
NOR Rating: SWE 1,0880
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 16:52:19 26:52:19 29:14:12 3
Summa 27.06.2020 16:52:19 26:52:19 29:14:12 3

Mattis Ekvall (Bohuslänska Jaktklubben
Helge Ekvall (Bohuslänska Jaktklubben))
Mannerberg38 26:52:19 29:14:12 3 3
4 SWE-3

Mattias Wilson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0710

Peter Jacobsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:13:13 30:13:13 32:21:57 4
Summa 27.06.2020 20:13:13 30:13:13 32:21:57 4
DRAKLUNNE

Mattias Wilson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0710

Peter Jacobsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Draklunne
Båtmodell: Bavaria 38 match
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0710
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:13:13 30:13:13 32:21:57 4
Summa 27.06.2020 20:13:13 30:13:13 32:21:57 4

Mattias Wilson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Peter Jacobsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
Bavaria 38 match 30:13:13 32:21:57 4 4
5 SWE-550

Lars Bergkvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Svearna
Båtnamn: CloudRepublic
Båtmodell: DC33TEN
Segelnummer: SWE 550
NOR Rating: SWE 1,0610

Jonas Claesson

Segelsällskap: Westerviks Segelsällskap
Båtnamn: CloudRepublic
Båtmodell: DC33TEN
Segelnummer: SWE 550
NOR Rating: SWE 1,0610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:10:54 31:10:54 33:05:01 5
Summa 27.06.2020 21:10:54 31:10:54 33:05:01 5
CLOUDREPUBLIC

Lars Bergkvist

Segelsällskap: Segelsällskapet Svearna
Båtnamn: CloudRepublic
Båtmodell: DC33TEN
Segelnummer: SWE 550
NOR Rating: SWE 1,0610

Jonas Claesson

Segelsällskap: Westerviks Segelsällskap
Båtnamn: CloudRepublic
Båtmodell: DC33TEN
Segelnummer: SWE 550
NOR Rating: SWE 1,0610
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:10:54 31:10:54 33:05:01 5
Summa 27.06.2020 21:10:54 31:10:54 33:05:01 5

Lars Bergkvist (Segelsällskapet Svearna
Jonas Claesson (Westerviks Segelsällskap))
DC33TEN 31:10:54 33:05:01 5 5
6 SWE-52

Johan Wickman

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Josefina
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 52
NOR Rating: SWE 1,0580

Martynas Kacergius

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Josefina
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 52
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:40:53 31:40:53 33:31:08 6
Summa 27.06.2020 21:40:53 31:40:53 33:31:08 6
JOSEFINA

Johan Wickman

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Josefina
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 52
NOR Rating: SWE 1,0580

Martynas Kacergius

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Josefina
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 52
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 21:40:53 31:40:53 33:31:08 6
Summa 27.06.2020 21:40:53 31:40:53 33:31:08 6

Johan Wickman (Lommabuktens Seglarklubb
Martynas Kacergius (Lommabuktens Seglarklubb))
X-37 31:40:53 33:31:08 6 6
7 SWE-1720

Johan Fredriksson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Almölivs
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 1720
NOR Rating: SWE 1,0520

Mattias Bodlund

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Almölivs
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 1720
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:25:39 32:25:39 34:06:49 7
Summa 27.06.2020 22:25:39 32:25:39 34:06:49 7
ALMöLIVS

Johan Fredriksson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Almölivs
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 1720
NOR Rating: SWE 1,0520

Mattias Bodlund

Segelsällskap: Lommabuktens Seglarklubb
Båtnamn: Almölivs
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 1720
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:25:39 32:25:39 34:06:49 7
Summa 27.06.2020 22:25:39 32:25:39 34:06:49 7

Johan Fredriksson (Stenungsunds Segelsällskap
Mattias Bodlund (Lommabuktens Seglarklubb))
First 40.7 32:25:39 34:06:49 7 7
8 SWE-11131

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,055

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,055
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:24:29 32:24:29 34:11:25 8
Summa 27.06.2020 22:24:29 32:24:29 34:11:25 8
LA PRIMERA

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,055

Andreas Håkansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,055
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:24:29 32:24:29 34:11:25 8
Summa 27.06.2020 22:24:29 32:24:29 34:11:25 8

Peter Lundgren (Stenungsunds Segelsällskap
Andreas Håkansson ())
Sunfast 3600 32:24:29 34:11:25 8 8
9 SWE-130

Martin Malmström

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,0520

Fredrik Englund

Segelsällskap:
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:40:59 32:40:59 34:22:57 9
Summa 27.06.2020 22:40:59 32:40:59 34:22:57 9
XIL

Martin Malmström

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,0520

Fredrik Englund

Segelsällskap:
Båtnamn: Xil
Båtmodell: X-37
Segelnummer: SWE 130
NOR Rating: SWE 1,0520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:40:59 32:40:59 34:22:57 9
Summa 27.06.2020 22:40:59 32:40:59 34:22:57 9

Martin Malmström (Hjuviks Båtklubb
Fredrik Englund ())
X-37 32:40:59 34:22:57 9 9
10 SWE-10536

Peder Edholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Kaskad
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 10536
NOR Rating: SWE 1,0660

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Kaskad
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 10536
NOR Rating: SWE 1,0660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:31:03 32:31:03 34:39:49 10
Summa 27.06.2020 22:31:03 32:31:03 34:39:49 10
KASKAD

Peder Edholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Kaskad
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 10536
NOR Rating: SWE 1,0660

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Kaskad
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 10536
NOR Rating: SWE 1,0660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:31:03 32:31:03 34:39:49 10
Summa 27.06.2020 22:31:03 32:31:03 34:39:49 10

Peder Edholm (Segelsällskapet Westgötarne
Eric Segerlind (Segelsällskapet Westgötarne))
X-412 32:31:03 34:39:49 10 10
11 FRA-24

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: FRA 24
NOR Rating: FRA 1,074

Gunnar Gustafsson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: FRA 24
NOR Rating: FRA 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:28:01 32:28:01 34:52:10 11
Summa 27.06.2020 22:28:01 32:28:01 34:52:10 11
SUNKINI

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: FRA 24
NOR Rating: FRA 1,074

Gunnar Gustafsson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: FRA 24
NOR Rating: FRA 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:28:01 32:28:01 34:52:10 11
Summa 27.06.2020 22:28:01 32:28:01 34:52:10 11

Leif Jägerbrand (Ljungskile Segelsällskap
Gunnar Gustafsson (Hjuviks Båtklubb))
Figaro 3 32:28:01 34:52:10 11 11
12 SWE-16

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:41:57 32:41:57 35:11:03 12
Summa 27.06.2020 22:41:57 32:41:57 35:11:03 12
VåGA

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:41:57 32:41:57 35:11:03 12
Summa 27.06.2020 22:41:57 32:41:57 35:11:03 12

Bo Larsson (Lerkils Båtsällskap
Leif Johansson (Lerkils Båtsällskap))
Xp38 32:41:57 35:11:03 12 12
13 SWE-2

Anders Rylander

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Alli
Båtmodell: Arcona 400
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,080

Jesper Söderqvist

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Alli
Båtmodell: Arcona 400
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
ALLI

Anders Rylander

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Alli
Båtmodell: Arcona 400
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,080

Jesper Söderqvist

Segelsällskap: Sotefjordens Segelsällskap
Båtnamn: Alli
Båtmodell: Arcona 400
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Anders Rylander (Sotefjordens Segelsällskap)
Jesper Söderqvist (Sotefjordens Segelsällskap)
Arcona 400 DNF (24)
13 SWE-34

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,0810

Martin Persson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,0810
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
ANEMON II

August Pansell

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,0810

Martin Persson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: Anemon II
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 34
NOR Rating: SWE 1,0810
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

August Pansell (Halmstads Segelsällskap)
Martin Persson (Halmstads Segelsällskap)
Arcona 380 DNF (24)
13 SWE-9

Per Lembre

Segelsällskap: Badhusvikens Båtklubb
Båtnamn: Blåvinge
Båtmodell: Arcona380
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,079

Johan Gasslander

Segelsällskap:
Båtnamn: Blåvinge
Båtmodell: Arcona380
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
BLåVINGE

Per Lembre

Segelsällskap: Badhusvikens Båtklubb
Båtnamn: Blåvinge
Båtmodell: Arcona380
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,079

Johan Gasslander

Segelsällskap:
Båtnamn: Blåvinge
Båtmodell: Arcona380
Segelnummer: SWE 9
NOR Rating: SWE 1,079
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Per Lembre (Badhusvikens Båtklubb)
Johan Gasslander ()
Arcona380 DNF (24)
13 SWE-10916

Göran Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Finess
Båtmodell: Dufour 40 HR
Segelnummer: SWE 10916
NOR Rating: SWE 1,0750

Martin Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Finess
Båtmodell: Dufour 40 HR
Segelnummer: SWE 10916
NOR Rating: SWE 1,0750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
FINESS

Göran Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Finess
Båtmodell: Dufour 40 HR
Segelnummer: SWE 10916
NOR Rating: SWE 1,0750

Martin Bäckström

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Finess
Båtmodell: Dufour 40 HR
Segelnummer: SWE 10916
NOR Rating: SWE 1,0750
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Göran Bäckström (Segelsällskapet Viken Ägir)
Martin Bäckström (Segelsällskapet Viken Ägir)
Dufour 40 HR DNF (24)
13 SWE-1

Peter Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0660

Rasmus Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
FRåGA LUNDH

Peter Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0660

Rasmus Lundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Fråga Lundh
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Peter Lundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Rasmus Lundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
X-412 DNF (24)
13 SWE-19

Kristina Hedström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Lavaja
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 19
NOR Rating: SWE 1,0970

Tom Josephson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Lavaja
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 19
NOR Rating: SWE 1,0970
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
LAVAJA

Kristina Hedström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Lavaja
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 19
NOR Rating: SWE 1,0970

Tom Josephson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Lavaja
Båtmodell: Arcona 380
Segelnummer: SWE 19
NOR Rating: SWE 1,0970
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Kristina Hedström (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Tom Josephson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Arcona 380 DNF (24)
13 SWE-10773

Richard Fornum

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mum
Båtmodell: Bavaria 38 Match
Segelnummer: SWE 10773
NOR Rating: SWE 1,0870

Robert Höglind

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mum
Båtmodell: Bavaria 38 Match
Segelnummer: SWE 10773
NOR Rating: SWE 1,0870
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
MUM

Richard Fornum

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mum
Båtmodell: Bavaria 38 Match
Segelnummer: SWE 10773
NOR Rating: SWE 1,0870

Robert Höglind

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Mum
Båtmodell: Bavaria 38 Match
Segelnummer: SWE 10773
NOR Rating: SWE 1,0870
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Richard Fornum (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Robert Höglind (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Bavaria 38 Match DNF (24)
13 SWE-21

Christer Kläth

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0580

Andreas Wibom

Segelsällskap:
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
PATRINA

Christer Kläth

Segelsällskap: Strömstads Segelsällskap
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0580

Andreas Wibom

Segelsällskap:
Båtnamn: Patrina
Båtmodell: Hanse 400e
Segelnummer: SWE 21
NOR Rating: SWE 1,0580
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Christer Kläth (Strömstads Segelsällskap)
Andreas Wibom ()
Hanse 400e DNF (24)
13 SWE-13

Tor Falkenberg-Gunberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tiamat
Båtmodell: Linjett 40
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,0530

Tor Falkenberg-Gunberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Tiamat
Båtmodell: Linjett 40
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,0530
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13
TIAMAT

Tor Falkenberg-Gunberg

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Tiamat
Båtmodell: Linjett 40
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,0530

Tor Falkenberg-Gunberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Tiamat
Båtmodell: Linjett 40
Segelnummer: SWE 13
NOR Rating: SWE 1,0530
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 13
Summa DNF 13

Tor Falkenberg-Gunberg (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Tor Falkenberg-Gunberg ()
Linjett 40 DNF (24)
13 SWE-11552

Anna Rossander

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,0500

Per Ekblom

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,0500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 13
Summa DNS 13
SKUGGFAXE

Anna Rossander

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,0500

Per Ekblom

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,0500
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNS 13
Summa DNS 13

Anna Rossander (Segelsällskapet Slören)
Per Ekblom (Segelsällskapet Slören)
j/109 DNS (24)
13 NOR-15670

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: JPK 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,0640

Christine Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: JPK 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,0640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 13
Summa DNC 13
MIKA

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: JPK 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,0640

Christine Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: JPK 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 1,0640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 13
Summa DNC 13

Harald Walder (Bærum Seilforening)
Christine Walder (Bærum Seilforening)
JPK 10.80 DNC (24)

SRS - Klass 6: SRS 1,10 -

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 DEN-36789

Martin Meredin

Segelsällskap: Kalundborg Sejlklub
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: LANDMARK 43
Segelnummer: DEN 36789
NOR Rating: DEN 1,1910

Ole Meredin

Segelsällskap:
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: LANDMARK 43
Segelnummer: DEN 36789
NOR Rating: DEN 1,1910
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:51:58 23:51:58 28:25:28 1
Summa 27.06.2020 13:51:58 23:51:58 28:25:28 1
ESBERN SNARE

Martin Meredin

Segelsällskap: Kalundborg Sejlklub
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: LANDMARK 43
Segelnummer: DEN 36789
NOR Rating: DEN 1,1910

Ole Meredin

Segelsällskap:
Båtnamn: Esbern Snare
Båtmodell: LANDMARK 43
Segelnummer: DEN 36789
NOR Rating: DEN 1,1910
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 13:51:58 23:51:58 28:25:28 1
Summa 27.06.2020 13:51:58 23:51:58 28:25:28 1

Martin Meredin (Kalundborg Sejlklub
Ole Meredin ())
LANDMARK 43 23:51:58 28:25:28 1 1
2 SWE-17

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: SOUL
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144

Rasmus Bergström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: SOUL
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:01:56 25:01:56 28:38:12 2
Summa 27.06.2020 15:01:56 25:01:56 28:38:12 2
SOUL

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: SOUL
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144

Rasmus Bergström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: SOUL
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 15:01:56 25:01:56 28:38:12 2
Summa 27.06.2020 15:01:56 25:01:56 28:38:12 2

Hans Ristner (Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Rasmus Bergström (Göteborgs Kungl Segel Sällskap))
X-41 25:01:56 28:38:12 2 2
3 SWE-33

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,078

Henke Hansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,078
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:51:31 30:51:31 33:15:56 3
Summa 27.06.2020 20:51:31 30:51:31 33:15:56 3
BLUES

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,078

Henke Hansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP38
Segelnummer: SWE 33
NOR Rating: SWE 1,078
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 20:51:31 30:51:31 33:15:56 3
Summa 27.06.2020 20:51:31 30:51:31 33:15:56 3

Hans Johansson (Stenungsunds Segelsällskap
Henke Hansson (Stenungsunds Segelsällskap))
XP38 30:51:31 33:15:56 3 3
4 NOR-15836

Vilhelm Vardøy

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Crumbles
Båtmodell: First 40
Segelnummer: NOR 15836
NOR Rating: NOR 1,1230

Steinar Torsvik

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: Crumbles
Båtmodell: First 40
Segelnummer: NOR 15836
NOR Rating: NOR 1,1230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:27:30 32:27:30 36:27:02 4
Summa 27.06.2020 22:27:30 32:27:30 36:27:02 4
CRUMBLES

Vilhelm Vardøy

Segelsällskap: Bundefjorden Seilforening
Båtnamn: Crumbles
Båtmodell: First 40
Segelnummer: NOR 15836
NOR Rating: NOR 1,1230

Steinar Torsvik

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: Crumbles
Båtmodell: First 40
Segelnummer: NOR 15836
NOR Rating: NOR 1,1230
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 27.06.2020 22:27:30 32:27:30 36:27:02 4
Summa 27.06.2020 22:27:30 32:27:30 36:27:02 4

Vilhelm Vardøy (Bundefjorden Seilforening
Steinar Torsvik (Kongelig Norsk Seilforening))
First 40 32:27:30 36:27:02 4 4
5 SWE-1

Andreas Samuelsson

Segelsällskap: SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell: Elliott Tourer
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,144

Ewa Samuelsson

Segelsällskap: SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell: Elliott Tourer
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 5
Summa DNF 5

Andreas Samuelsson

Segelsällskap: SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell: Elliott Tourer
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,144

Ewa Samuelsson

Segelsällskap: SSVÄ
Båtnamn:
Båtmodell: Elliott Tourer
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 5
Summa DNF 5

Andreas Samuelsson (SSVÄ)
Ewa Samuelsson (SSVÄ)
Elliott Tourer DNF (9)
5 SWE-55

Anders Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,1550

Stina Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,1550
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 5
Summa DNF 5
STORM-STINA

Anders Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,1550

Stina Eriksson

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Storm-stina
Båtmodell: Arcona 430
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 1,1550
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 5
Summa DNF 5

Anders Eriksson (Segelsällskapet Fram)
Stina Eriksson (Segelsällskapet Fram)
Arcona 430 DNF (9)
5 SWE-10

Jan Strömbeck

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: GALANT
Båtmodell: Dehler41
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1260

Carl Strömbeck

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: GALANT
Båtmodell: Dehler41
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 5
Summa DNC 5
GALANT

Jan Strömbeck

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: GALANT
Båtmodell: Dehler41
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1260

Carl Strömbeck

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: GALANT
Båtmodell: Dehler41
Segelnummer: SWE 10
NOR Rating: SWE 1,1260
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 5
Summa DNC 5

Jan Strömbeck (Göteborgs Yacht Club)
Carl Strömbeck (Göteborgs Yacht Club)
Dehler41 DNC (9)
5 SWE-49

Per Borgillen

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Kwanza
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,147

Lars Sparrmark

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Kwanza
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,147
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 5
Summa DNC 5
KWANZA

Per Borgillen

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Kwanza
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,147

Lars Sparrmark

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Kwanza
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,147
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 5
Summa DNC 5

Per Borgillen (Lerkils Båtsällskap)
Lars Sparrmark (Lerkils Båtsällskap)
X-41 DNC (9)

SRS - Klass 7: Flerskrog

Placering Segelnummer Båt Båttype Reell Korrigerad Poäng Race 1
SWE-144

Martin Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Hooloovoo
Båtmodell: Dragonfly 28 Performance
Segelnummer: SWE 144
NOR Rating: SWE 1,1650

Eva Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Hooloovoo
Båtmodell: Dragonfly 28 Performance
Segelnummer: SWE 144
NOR Rating: SWE 1,1650
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 1
Summa DNC 1
HOOLOOVOO

Martin Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Hooloovoo
Båtmodell: Dragonfly 28 Performance
Segelnummer: SWE 144
NOR Rating: SWE 1,1650

Eva Hansson

Segelsällskap: Segelsällskapet Kaparen
Båtnamn: Hooloovoo
Båtmodell: Dragonfly 28 Performance
Segelnummer: SWE 144
NOR Rating: SWE 1,1650
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 1
Summa DNC 1

Martin Hansson (Segelsällskapet Kaparen)
Eva Hansson (Segelsällskapet Kaparen)
Dragonfly 28 Performance
Ladda ner CSV-fil


Last updated: 2020-06-30 15:14:19Cache read