Resultat

Preliminär Resultat      Startlistor      Seglar fortfarande      Overall-liste     

Preliminär Resultat

Klass: Segling:

Cruising class

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-10749

Tomas Bengtson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9840

Leif Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9840
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
QUINTIC

Tomas Bengtson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9840

Leif Svensson

Segelsällskap:
Båtnamn: Quintic
Båtmodell: Dehler 35 cws
Segelnummer: SWE 10749
NOR Rating: SWE 0,9840
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Tomas Bengtson (Segelsällskapet Viken Ägir)
Leif Svensson ()
Dehler 35 cws 0,984

SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-67

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,825

Patrik Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,825
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 12:26:45 26:56:45 22:13:49 3
Summa 1
OSKAR

Hans Oskarsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,825

Patrik Persson

Segelsällskap:
Båtnamn: Oskar
Båtmodell: Accent
Segelnummer: SWE 67
NOR Rating: SWE 0,825
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 12:26:45 26:56:45 22:13:49 3
Summa 1

Hans Oskarsson (Stenungsunds Segelsällskap
Patrik Persson ())
Accent 0,825 26:56:45 22:13:49 1 1
2 SWE-290

Henrik Stålheim

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,8860

Rolf Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,8860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 12:17:43 26:47:43 23:44:26 4
Summa 1
X

Henrik Stålheim

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,8860

Rolf Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: x
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 290
NOR Rating: SWE 0,8860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 12:17:43 26:47:43 23:44:26 4
Summa 1

Henrik Stålheim (Vänersborgs Segelsällskap
Rolf Mattsson ())
Express 0,886 26:47:43 23:44:26 2 2
3 SWE-446

Anders Spetz

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: McSea
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8780

Olof Helgeson

Segelsällskap:
Båtnamn: McSea
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8780
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 14:02:56 28:32:56 25:03:57 5
Summa 1
MCSEA

Anders Spetz

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: McSea
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8780

Olof Helgeson

Segelsällskap:
Båtnamn: McSea
Båtmodell: Maxi 95
Segelnummer: SWE 446
NOR Rating: SWE 0,8780
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 14:02:56 28:32:56 25:03:57 5
Summa 1

Anders Spetz (Stenungsunds Segelsällskap
Olof Helgeson ())
Maxi 95 0,878 28:32:56 25:03:57 3 3
4 SWE-949

Mats Andersson

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gal X
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 949
NOR Rating: SWE 0,8860

Johan Dahlgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Gal X
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 949
NOR Rating: SWE 0,8860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1
GAL X

Mats Andersson

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gal X
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 949
NOR Rating: SWE 0,8860

Johan Dahlgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Gal X
Båtmodell: Express
Segelnummer: SWE 949
NOR Rating: SWE 0,8860
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1

Mats Andersson (Långedrags Segelsällskap)
Johan Dahlgren ()
Express 0,886 DNF (13)
4 SWE-270

Jerker Apell

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8700

Stefan Zetterström

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1
LUNA

Jerker Apell

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8700

Stefan Zetterström

Segelsällskap:
Båtnamn: Luna
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 270
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1

Jerker Apell (Segelsällskapet Westgötarne)
Stefan Zetterström ()
Cumulus 0,870 DNF (13)
4 SWE-327

Robin Salih Axelsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: HR 29
Segelnummer: SWE 327
NOR Rating: SWE 0,8340

Christer Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: HR 29
Segelnummer: SWE 327
NOR Rating: SWE 0,8340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1
MATILDA

Robin Salih Axelsson

Segelsällskap: Göteborgs Yacht Club
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: HR 29
Segelnummer: SWE 327
NOR Rating: SWE 0,8340

Christer Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Matilda
Båtmodell: HR 29
Segelnummer: SWE 327
NOR Rating: SWE 0,8340
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1

Robin Salih Axelsson (Göteborgs Yacht Club)
Christer Axelsson ()
HR 29 0,834 DNF (13)
4 SWE-565

Björn Lerntoft

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8700

Magnus Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:23:00 16:53:00 14:41:18 DNF 2
Summa 1
NOVELLA

Björn Lerntoft

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8700

Magnus Arvidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Novella
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 565
NOR Rating: SWE 0,8700
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:23:00 16:53:00 14:41:18 DNF 2
Summa 1

Björn Lerntoft (Björlanda Kile Segelsällskap)
Magnus Arvidsson ()
Cumulus 0,870 DNF (13)
4 SWE-533

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: VildaVilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8640

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: VildaVilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:33:00 16:03:00 13:52:01 DNF 1
Summa 1
VILDAVILJA

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: VildaVilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8640

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: VildaVilja
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 533
NOR Rating: SWE 0,8640
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:33:00 16:03:00 13:52:01 DNF 1
Summa 1

Joakim Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Fredrik Wåhlberg ()
Cumulus 0,864 DNF (13)
4 SWE-313

Svante Algovik Nystrand

Segelsällskap: Stockholms Segelklubb
Båtnamn: Yoda
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 313
NOR Rating: SWE 0,8660

Hugo Nystrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Yoda
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 313
NOR Rating: SWE 0,8660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1
YODA

Svante Algovik Nystrand

Segelsällskap: Stockholms Segelklubb
Båtnamn: Yoda
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 313
NOR Rating: SWE 0,8660

Hugo Nystrand

Segelsällskap:
Båtnamn: Yoda
Båtmodell: H-båt
Segelnummer: SWE 313
NOR Rating: SWE 0,8660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 6
Summa 1

Svante Algovik Nystrand (Stockholms Segelklubb)
Hugo Nystrand ()
H-båt 0,866 DNF (13)
4 SWE-3656

Peter Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,840

Jens Hagström

Segelsällskap:
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,840
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 6
Summa 1
KULING

Peter Andersson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,840

Jens Hagström

Segelsällskap:
Båtnamn: Kuling
Båtmodell: Maxi 77
Segelnummer: SWE 3656
NOR Rating: SWE 0,840
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 6
Summa 1

Peter Andersson (Björlanda Kile Segelsällskap)
Jens Hagström ()
Maxi 77 0,840 DNC (13)

SRS - Klass 2: SRS 0,90 - 0,949

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-176

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9240

Ronny Carlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9240
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
GRÅ

Asko Malila

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9240

Ronny Carlsson

Segelsällskap:
Båtnamn: GRÅ
Båtmodell: Contrast33
Segelnummer: SWE 176
NOR Rating: SWE 0,9240
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Asko Malila (Stenungsunds Segelsällskap)
Ronny Carlsson ()
Contrast33 0,924
1 SWE-10588

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,925

Lars Martin Arendal

Segelsällskap:
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,925
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
INTERMEZZO

Bo Callenberg

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,925

Lars Martin Arendal

Segelsällskap:
Båtnamn: Intermezzo
Båtmodell: X-302
Segelnummer: SWE 10588
NOR Rating: SWE 0,925
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Bo Callenberg (Lysekils Segelsällskap Gullmar)
Lars Martin Arendal ()
X-302 0,925
1 SWE-613

Denis Gergaud

Segelsällskap: Särö Båtklubb
Båtnamn: LONESTAR
Båtmodell: TIPTOP 6.50
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 0,9020

Stefan Nomark

Segelsällskap:
Båtnamn: LONESTAR
Båtmodell: TIPTOP 6.50
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 0,9020
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
LONESTAR

Denis Gergaud

Segelsällskap: Särö Båtklubb
Båtnamn: LONESTAR
Båtmodell: TIPTOP 6.50
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 0,9020

Stefan Nomark

Segelsällskap:
Båtnamn: LONESTAR
Båtmodell: TIPTOP 6.50
Segelnummer: SWE 613
NOR Rating: SWE 0,9020
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Denis Gergaud (Särö Båtklubb)
Stefan Nomark ()
TIPTOP 6.50 0,902
1 SWE-493

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,914

David Stokholm

Segelsällskap:
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,914
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
SALIKON

Fredrik Engler

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,914

David Stokholm

Segelsällskap:
Båtnamn: Salikon
Båtmodell: Maxi 999
Segelnummer: SWE 493
NOR Rating: SWE 0,914
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Fredrik Engler (Segelsällskapet Slören)
David Stokholm ()
Maxi 999 0,914
1 SWE-387

Gunnar Ôdman

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,937

Emil Ödman

Segelsällskap:
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,937
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1
SUPERNOVA

Gunnar Ôdman

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,937

Emil Ödman

Segelsällskap:
Båtnamn: Supernova
Båtmodell: Albin Nova
Segelnummer: SWE 387
NOR Rating: SWE 0,937
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 1
Summa 1

Gunnar Ôdman (Ljungskile Segelsällskap)
Emil Ödman ()
Albin Nova 0,937
1 SWE-1190

Jan Augustsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,933

Jonas Liljeström

Segelsällskap:
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,933
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 1
Summa 1
GLYMUR

Jan Augustsson

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,933

Jonas Liljeström

Segelsällskap:
Båtnamn: Glymur
Båtmodell: Optima101
Segelnummer: SWE 1190
NOR Rating: SWE 0,933
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 1
Summa 1

Jan Augustsson (Björlanda Kile Segelsällskap)
Jonas Liljeström ()
Optima101 0,933

SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-58

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,950

August Ruckman

Segelsällskap:
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 10:27:15 23:57:15 22:45:23 5
Summa 1
MALVINA

John hansson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,950

August Ruckman

Segelsällskap:
Båtnamn: Malvina
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 58
NOR Rating: SWE 0,950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 10:27:15 23:57:15 22:45:23 5
Summa 1

John hansson (Tjörns Segelsällskap
August Ruckman ())
Smaragd 0,950 23:57:15 22:45:23 1 1
2 SWE-55

Emil Åström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gröna pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,9520

Torsten Samuelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gröna pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 11:34:21 25:04:21 23:52:08 6
Summa 1
GRöNA PANTERN

Emil Åström

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Gröna pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,9520

Torsten Samuelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Gröna pantern
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 55
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 11:34:21 25:04:21 23:52:08 6
Summa 1

Emil Åström (Långedrags Segelsällskap
Torsten Samuelsson ())
Smaragd 0,952 25:04:21 23:52:08 2 2
3 SWE-9660

Jesper Lundvall

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Andante
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 9660
NOR Rating: SWE 1,002

Ragnar Davidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Andante
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 9660
NOR Rating: SWE 1,002
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 16:17:03 29:47:03 29:50:37 7
Summa 1
ANDANTE

Jesper Lundvall

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Andante
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 9660
NOR Rating: SWE 1,002

Ragnar Davidsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Andante
Båtmodell: X-332
Segelnummer: SWE 9660
NOR Rating: SWE 1,002
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 16:17:03 29:47:03 29:50:37 7
Summa 1

Jesper Lundvall (Segelsällskapet Viken Ägir
Ragnar Davidsson ())
X-332 1,002 29:47:03 29:50:37 3 3
4 SWE-38

Dan Hammar

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 0,995

Martin Tommysson

Segelsällskap:
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 0,995
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
ANOLAS

Dan Hammar

Segelsällskap: Segelsällskapet Fram
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 0,995

Martin Tommysson

Segelsällskap:
Båtnamn: Anolas
Båtmodell: Salona
Segelnummer: SWE 38
NOR Rating: SWE 0,995
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Dan Hammar (Segelsällskapet Fram)
Martin Tommysson ()
Salona 0,995 DNF (18)
4 SWE-371

Kim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,009

Joakim Kling

Segelsällskap:
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,009
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:09:00 14:39:00 14:46:54 DNF 2
Summa 1
CAPRICE III

Kim Kling

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,009

Joakim Kling

Segelsällskap:
Båtnamn: Caprice III
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 371
NOR Rating: SWE 1,009
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:09:00 14:39:00 14:46:54 DNF 2
Summa 1

Kim Kling (Stenungsunds Segelsällskap)
Joakim Kling ()
Elan 340 1,009 DNF (18)
4 SWE-12012

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,972

Leif Siggelin

Segelsällskap:
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,972
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:33:00 16:03:00 15:36:02 DNF 3
Summa 1
DREAMER

Kjell Siggelin

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,972

Leif Siggelin

Segelsällskap:
Båtnamn: Dreamer
Båtmodell: Bavaria 40 Cr
Segelnummer: SWE 12012
NOR Rating: SWE 0,972
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:33:00 16:03:00 15:36:02 DNF 3
Summa 1

Kjell Siggelin (Tjörns Segelsällskap)
Leif Siggelin ()
Bavaria 40 Cr 0,972 DNF (18)
4 GBR-6797

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: GBR 6797
NOR Rating: GBR 0,9950

Patrik Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: GBR 6797
NOR Rating: GBR 0,9950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:18:00 15:48:00 15:43:15 DNF 4
Summa 1
ENCORE

Per Alexandersson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: GBR 6797
NOR Rating: GBR 0,9950

Patrik Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Encore
Båtmodell: X-332
Segelnummer: GBR 6797
NOR Rating: GBR 0,9950
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:18:00 15:48:00 15:43:15 DNF 4
Summa 1

Per Alexandersson (Hjuviks Båtklubb)
Patrik Andersson ()
X-332 0,995 DNF (18)
4 SWE-64

Stefan Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,975

Daniel Bäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,975
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
FRIDA

Stefan Bäck

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,975

Daniel Bäck

Segelsällskap:
Båtnamn: Frida
Båtmodell: Finngulf 33
Segelnummer: SWE 64
NOR Rating: SWE 0,975
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Stefan Bäck (Segelsällskapet Åmålsviken)
Daniel Bäck ()
Finngulf 33 0,975 DNF (18)
4 NOR-567

Vidar Henrik Halvorsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,953

Jan Olav Grundvig

Segelsällskap:
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,953
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
JOY

Vidar Henrik Halvorsen

Segelsällskap: Fredrikstad Seilforening
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,953

Jan Olav Grundvig

Segelsällskap:
Båtnamn: Joy
Båtmodell: J/80
Segelnummer: NOR 567
NOR Rating: NOR 0,953
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Vidar Henrik Halvorsen (Fredrikstad Seilforening)
Jan Olav Grundvig ()
J/80 0,953 DNF (18)
4 SWE-114

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,944

Viktor Thedin

Segelsällskap:
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
LOVA

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,944

Viktor Thedin

Segelsällskap:
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE 0,944
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Eric Segerlind (Segelsällskapet Viken Ägir)
Viktor Thedin ()
Smaragd 0,944 DNF (18)
4 SWE-95

Mats Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Magda
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,985

Mattias Gunnarsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Magda
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,985
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:53:00 14:23:00 14:10:03 DNF 1
Summa 1
MAGDA

Mats Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Magda
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,985

Mattias Gunnarsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Magda
Båtmodell: Elan 340
Segelnummer: SWE 95
NOR Rating: SWE 0,985
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:53:00 14:23:00 14:10:03 DNF 1
Summa 1

Mats Petersson (Stenungsunds Segelsällskap)
Mattias Gunnarsson ()
Elan 340 0,985 DNF (18)
4 SWE-192

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,948

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
OTELIA

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,948

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap:
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Fredrik Loodin (Björlanda Kile Segelsällskap)
Torbjörn Mattsson ()
Smaragd 0,948 DNF (18)
4 SWE-374

Hans Helgesson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9520

Jonas Hellström

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
OURSY

Hans Helgesson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9520

Jonas Hellström

Segelsällskap:
Båtnamn: OURSY
Båtmodell: First 31.7 LR
Segelnummer: SWE 374
NOR Rating: SWE 0,9520
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Hans Helgesson (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Jonas Hellström ()
First 31.7 LR 0,952 DNF (18)
4 SWE-1161

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9620

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
SEAHORSE

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9620

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE 0,9620
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Johan Johansson (Hjuviks Båtklubb)
Anders Barne ()
First 31,7 HR 0,962 DNF (18)
4 SWE-5218

Johan Holmqvist

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Sun Salutation
Båtmodell: Jeanneau SunFast 37
Segelnummer: SWE 5218
NOR Rating: SWE 1,016

Magnus Sjöbleke

Segelsällskap:
Båtnamn: Sun Salutation
Båtmodell: Jeanneau SunFast 37
Segelnummer: SWE 5218
NOR Rating: SWE 1,016
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
SUN SALUTATION

Johan Holmqvist

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Sun Salutation
Båtmodell: Jeanneau SunFast 37
Segelnummer: SWE 5218
NOR Rating: SWE 1,016

Magnus Sjöbleke

Segelsällskap:
Båtnamn: Sun Salutation
Båtmodell: Jeanneau SunFast 37
Segelnummer: SWE 5218
NOR Rating: SWE 1,016
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Johan Holmqvist (De Tio Öarnas Segelsällskap)
Magnus Sjöbleke ()
Jeanneau SunFast 37 1,016 DNF (18)
4 SWE-11

Johan Davidsson

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Älvan
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 0,937

Christer Ek

Segelsällskap:
Båtnamn: Älvan
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 0,937
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1
ÄLVAN

Johan Davidsson

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Älvan
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 0,937

Christer Ek

Segelsällskap:
Båtnamn: Älvan
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 0,937
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 8
Summa 1

Johan Davidsson (Långedrags Segelsällskap)
Christer Ek ()
Smaragd 0,937 DNF (18)
4 SWE-127

Linus Lindblom

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9510

Erik Nevhagen

Segelsällskap:
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 8
Summa 1
SLOWLY GONZALES

Linus Lindblom

Segelsällskap: Långedrags Segelsällskap
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9510

Erik Nevhagen

Segelsällskap:
Båtnamn: Slowly Gonzales
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 127
NOR Rating: SWE 0,9510
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 8
Summa 1

Linus Lindblom (Långedrags Segelsällskap)
Erik Nevhagen ()
Smaragd 0,951 DNC (18)

SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-211

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 211
NOR Rating: SWE 1,0210

Urban Lagnéus

Segelsällskap:
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 211
NOR Rating: SWE 1,0210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 09:14:17 22:14:17 22:42:18 5
Summa 1
VINDRUS

Jesper Folkesson

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 211
NOR Rating: SWE 1,0210

Urban Lagnéus

Segelsällskap:
Båtnamn: Vindrus
Båtmodell: Xp33
Segelnummer: SWE 211
NOR Rating: SWE 1,0210
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 09:14:17 22:14:17 22:42:18 5
Summa 1

Jesper Folkesson (De Tio Öarnas Segelsällskap
Urban Lagnéus ())
Xp33 1,021 22:14:17 22:42:18 1 1
2 SWE-1

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310

Gunnar Höglind

Segelsällskap:
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 10:48:11 23:48:11 24:32:27 6
Summa 1
VANADIS

Anders Brunström

Segelsällskap: Lysekils Segelsällskap Gullmar
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310

Gunnar Höglind

Segelsällskap:
Båtnamn: Vanadis
Båtmodell: Arcona 340
Segelnummer: SWE 1
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 10:48:11 23:48:11 24:32:27 6
Summa 1

Anders Brunström (Lysekils Segelsällskap Gullmar
Gunnar Höglind ())
Arcona 340 1,031 23:48:11 24:32:27 2 2
3 SWE-140

Johan Mälsjö

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,042

Sofia Mälsjö

Segelsällskap:
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,042
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:18:00 15:18:00 15:56:33 DNF 4
Summa 1
ANNIE

Johan Mälsjö

Segelsällskap: Billdals Kappseglingssällskap
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,042

Sofia Mälsjö

Segelsällskap:
Båtnamn: Annie
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 140
NOR Rating: SWE 1,042
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 02:18:00 15:18:00 15:56:33 DNF 4
Summa 1

Johan Mälsjö (Billdals Kappseglingssällskap)
Sofia Mälsjö ()
Dehler 38 1,042 DNF (16)
3 SWE-77

Mats Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035

Mats Halin

Segelsällskap:
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1
BLADE II

Mats Berntsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035

Mats Halin

Segelsällskap:
Båtnamn: Blade II
Båtmodell: First 35
Segelnummer: SWE 77
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1

Mats Berntsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Mats Halin ()
First 35 1,035 DNF (16)
3 SWE-131

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,048

Rolf Kjällgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,048
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:50:00 13:50:00 14:29:50 DNF 2
Summa 1
DEHLIGHT

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,048

Rolf Kjällgren

Segelsällskap:
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,048
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:50:00 13:50:00 14:29:50 DNF 2
Summa 1

Robert Trolled (Segelsällskapet Viken Ägir)
Rolf Kjällgren ()
Dehler 38 1,048 DNF (16)
3 SWE-28040

Peter Nohlin

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: FLOW
Båtmodell: First 34.7
Segelnummer: SWE 28040
NOR Rating: SWE 1,0110

Ulf Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: FLOW
Båtmodell: First 34.7
Segelnummer: SWE 28040
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1
FLOW

Peter Nohlin

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: FLOW
Båtmodell: First 34.7
Segelnummer: SWE 28040
NOR Rating: SWE 1,0110

Ulf Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: FLOW
Båtmodell: First 34.7
Segelnummer: SWE 28040
NOR Rating: SWE 1,0110
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1

Peter Nohlin (Segelsällskapet Viken Ägir)
Ulf Johansson ()
First 34.7 1,011 DNF (16)
3 SWE-666

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060

Pontus Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1
JARVIS

Lukas Andersson

Segelsällskap: Vänersborgs Segelsällskap
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060

Pontus Andersson

Segelsällskap:
Båtnamn: JARVIS
Båtmodell: Melges 24
Segelnummer: SWE 666
NOR Rating: SWE 1,0060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1

Lukas Andersson (Vänersborgs Segelsällskap)
Pontus Andersson ()
Melges 24 1,006 DNF (16)
3 SWE-11

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0310

Emma Sundén

Segelsällskap:
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1
LADY GODIVA

Anders Dahlsjö

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0310

Emma Sundén

Segelsällskap:
Båtnamn: Lady Godiva
Båtmodell: Dominant 105
Segelnummer: SWE 11
NOR Rating: SWE 1,0310
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1

Anders Dahlsjö (Lerkils Båtsällskap)
Emma Sundén ()
Dominant 105 1,031 DNF (16)
3 SWE-11777

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,03

Hans Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,03
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:51:00 13:51:00 14:15:55 DNF 1
Summa 1
SEVEN

Bo Axelsson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,03

Hans Axelsson

Segelsällskap:
Båtnamn: SEVEN
Båtmodell: Bavaria 35 Match
Segelnummer: SWE 11777
NOR Rating: SWE 1,03
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 00:51:00 13:51:00 14:15:55 DNF 1
Summa 1

Bo Axelsson (Stenungsunds Segelsällskap)
Hans Axelsson ()
Bavaria 35 Match 1,030 DNF (16)
3 SWE-49

Ulf Andreasson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast28r
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,0490

Jonny Petersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast28r
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,0490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1
VAMEOM

Ulf Andreasson

Segelsällskap: Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast28r
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,0490

Jonny Petersson

Segelsällskap:
Båtnamn: Vameom
Båtmodell: Fareast28r
Segelnummer: SWE 49
NOR Rating: SWE 1,0490
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 7
Summa 1

Ulf Andreasson (Kungälvs Motor O Segelbåtsällskap)
Jonny Petersson ()
Fareast28r 1,049 DNF (16)
3 SWE-3

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080

Niclas Lygner

Segelsällskap:
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:48:00 14:48:00 14:55:06 DNS 3
Summa 1
KAIDA

Johan Wetterlundh

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080

Niclas Lygner

Segelsällskap:
Båtnamn: Kaida
Båtmodell: Salona 33
Segelnummer: SWE 3
NOR Rating: SWE 1,0080
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:48:00 14:48:00 14:55:06 DNS 3
Summa 1

Johan Wetterlundh (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Niclas Lygner ()
Salona 33 1,008 DNS (16)
3 SWE-164

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,033

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,033
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 7
Summa 1
ISADORA

Matz Brown

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,033

Ola Brown

Segelsällskap:
Båtnamn: Isadora
Båtmodell: Omega42
Segelnummer: SWE 164
NOR Rating: SWE 1,033
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 7
Summa 1

Matz Brown (Ljungskile Segelsällskap)
Ola Brown ()
Omega42 1,033 DNC (16)

SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 SWE-11131

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,057

David Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,057
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 09:58:10 22:28:10 23:45:00 1
Summa 1
LA PRIMERA

Peter Lundgren

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,057

David Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: La Primera
Båtmodell: Jeanneu Sunfast 3600
Segelnummer: SWE 11131
NOR Rating: SWE 1,057
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 09:58:10 22:28:10 23:45:00 1
Summa 1

Peter Lundgren (Stenungsunds Segelsällskap
David Johansson ())
Jeanneu Sunfast 3600 1,057 22:28:10 23:45:00 1 1
2 SWE-35

Lars-Gunnar Gydemo

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,0630

Jörgen Würtz

Segelsällskap:
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,0630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
ANYA

Lars-Gunnar Gydemo

Segelsällskap: Karlstads Segelsällskap
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,0630

Jörgen Würtz

Segelsällskap:
Båtnamn: Anya
Båtmodell: Elan 380
Segelnummer: SWE 35
NOR Rating: SWE 1,0630
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1

Lars-Gunnar Gydemo (Karlstads Segelsällskap)
Jörgen Würtz ()
Elan 380 1,063 DNF (9)
2 NOR-11541

Geir Inge Juriks

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,060

Cecilia Løyning Stokkeland

Segelsällskap:
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
JJ FLASH

Geir Inge Juriks

Segelsällskap: Kongelig Norsk Seilforening
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,060

Cecilia Løyning Stokkeland

Segelsällskap:
Båtnamn: JJ Flash
Båtmodell: J/109
Segelnummer: NOR 11541
NOR Rating: NOR 1,060
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1

Geir Inge Juriks (Kongelig Norsk Seilforening)
Cecilia Løyning Stokkeland ()
J/109 1,060 DNF (9)
2 SWE-8198

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: J112e
Segelnummer: SWE 8198
NOR Rating: SWE 1,088

Fredrik Folbert

Segelsällskap:
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: J112e
Segelnummer: SWE 8198
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
NAUSICAA

Carl Turén

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: J112e
Segelnummer: SWE 8198
NOR Rating: SWE 1,088

Fredrik Folbert

Segelsällskap:
Båtnamn: Nausicaa
Båtmodell: J112e
Segelnummer: SWE 8198
NOR Rating: SWE 1,088
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1

Carl Turén (De Tio Öarnas Segelsällskap)
Fredrik Folbert ()
J112e 1,088 DNF (9)
2 SWE-11552

Per Ekblom

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,050

Andreas Melén

Segelsällskap:
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1
SKUGGFAXE

Per Ekblom

Segelsällskap: Segelsällskapet Slören
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,050

Andreas Melén

Segelsällskap:
Båtnamn: Skuggfaxe
Båtmodell: j/109
Segelnummer: SWE 11552
NOR Rating: SWE 1,050
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 2
Summa 1

Per Ekblom (Segelsällskapet Slören)
Andreas Melén ()
j/109 1,050 DNF (9)
2 NOR-15670

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: jpk 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 0,0000

Christine Walder

Segelsällskap:
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: jpk 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 0,0000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 2
Summa 1
MIKA

Harald Walder

Segelsällskap: Bærum Seilforening
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: jpk 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 0,0000

Christine Walder

Segelsällskap:
Båtnamn: MIKA
Båtmodell: jpk 10.80
Segelnummer: NOR 15670
NOR Rating: NOR 0,0000
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 2
Summa 1

Harald Walder (Bærum Seilforening)
Christine Walder ()
jpk 10.80 0,000 DNC (9)
2 SWE-16

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 2
Summa 1
VåGA

Bo Larsson

Segelsällskap: Lerkils Båtsällskap
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760

Leif Johansson

Segelsällskap:
Båtnamn: Våga
Båtmodell: Xp38
Segelnummer: SWE 16
NOR Rating: SWE 1,0760
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 2
Summa 1

Bo Larsson (Lerkils Båtsällskap)
Leif Johansson ()
Xp38 1,076 DNC (9)

SRS - Klass 6: SRS > 1,099

Placering Segelnummer Båt Båttype HCP Reell Korrigerad Poäng Race 1
1 NOR-15560

Per Sortedal

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Snakkas
Båtmodell: Aquatich 40
Segelnummer: NOR 15560
NOR Rating: NOR 1,169

Rune Halvorsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Snakkas
Båtmodell: Aquatich 40
Segelnummer: NOR 15560
NOR Rating: NOR 1,169
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 11:14:26 23:14:26 27:10:05 2
Summa 1
SNAKKAS

Per Sortedal

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Snakkas
Båtmodell: Aquatich 40
Segelnummer: NOR 15560
NOR Rating: NOR 1,169

Rune Halvorsen

Segelsällskap:
Båtnamn: Snakkas
Båtmodell: Aquatich 40
Segelnummer: NOR 15560
NOR Rating: NOR 1,169
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 11:14:26 23:14:26 27:10:05 2
Summa 1

Per Sortedal (Brevik Seilforening
Rune Halvorsen ())
Aquatich 40 1,169 23:14:26 27:10:05 1 1
2 SWE-98

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,192

Henric Hansson

Segelsällskap:
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,192
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:53:00 13:53:00 16:32:56 DNF 1
Summa 1
BLUES

Hans Johansson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,192

Henric Hansson

Segelsällskap:
Båtnamn: BlueS
Båtmodell: XP44
Segelnummer: SWE 98
NOR Rating: SWE 1,192
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål 29.06.2024 01:53:00 13:53:00 16:32:56 DNF 1
Summa 1

Hans Johansson (Stenungsunds Segelsällskap)
Henric Hansson ()
XP44 1,192 DNF (6)
2 SWE-4646

Jens Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,13

Mikael Sinijärv

Segelsällskap:
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,13
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1
FOXY LADY

Jens Gustafsson

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,13

Mikael Sinijärv

Segelsällskap:
Båtnamn: FoXy Lady
Båtmodell: IMX 40
Segelnummer: SWE 4646
NOR Rating: SWE 1,13
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNF 3
Summa 1

Jens Gustafsson (Göteborgs Kungl Segel Sällskap)
Mikael Sinijärv ()
IMX 40 1,130 DNF (6)
2 SWE-6

Lars-Bertil Gustafsson

Segelsällskap: Träslövsläges Båtsällskap
Båtnamn: Kittiwake
Båtmodell: Aspect 40
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,135

Per Lindell

Segelsällskap:
Båtnamn: Kittiwake
Båtmodell: Aspect 40
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,135
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 3
Summa 1
KITTIWAKE

Lars-Bertil Gustafsson

Segelsällskap: Träslövsläges Båtsällskap
Båtnamn: Kittiwake
Båtmodell: Aspect 40
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,135

Per Lindell

Segelsällskap:
Båtnamn: Kittiwake
Båtmodell: Aspect 40
Segelnummer: SWE 6
NOR Rating: SWE 1,135
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 3
Summa 1

Lars-Bertil Gustafsson (Träslövsläges Båtsällskap)
Per Lindell ()
Aspect 40 1,135 DNC (6)
2 SWE-1001

Peter Kruk

Segelsällskap: Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn: Mareld
Båtmodell: Tofinou 12
Segelnummer: SWE 1001
NOR Rating: SWE 1,1160

Ola Svanström

Segelsällskap:
Båtnamn: Mareld
Båtmodell: Tofinou 12
Segelnummer: SWE 1001
NOR Rating: SWE 1,1160
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 3
Summa 1
MARELD

Peter Kruk

Segelsällskap: Gamla Stans Yacht Sällskap
Båtnamn: Mareld
Båtmodell: Tofinou 12
Segelnummer: SWE 1001
NOR Rating: SWE 1,1160

Ola Svanström

Segelsällskap:
Båtnamn: Mareld
Båtmodell: Tofinou 12
Segelnummer: SWE 1001
NOR Rating: SWE 1,1160
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Start - Mål DNC 3
Summa 1

Peter Kruk (Gamla Stans Yacht Sällskap)
Ola Svanström ()
Tofinou 12 1,116 DNC (6)
Ladda ner CSV-fil


Last updated: 2024-06-29 20:22:56Cache read