|
|
|
|
|
Sorter listen etter Påmeldingsnummer -
Klasse -
Seilnummer -
Skipper -
Båtnavn -
Båttype -
Seilforening (Skipper) -
Måltall
Enkel liste |
Antall påmeldte |
030 |
|
|
|
|
NOR 12243
Dag Skarsgård
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Team Karoline Båttype: Landmark 43 Seilnummer: NOR 12243 NOR Rating: NOR 542,8
|
|
Karoline Skarsgård
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Team Karoline Båttype: Landmark 43 Seilnummer: NOR 12243 NOR Rating: NOR 542,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
TEAM KAROLINE
Dag Skarsgård
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Team Karoline Båttype: Landmark 43 Seilnummer: NOR 12243 NOR Rating: NOR 542,8
|
|
Karoline Skarsgård
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Team Karoline Båttype: Landmark 43 Seilnummer: NOR 12243 NOR Rating: NOR 542,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Dag Skarsgård, Asker Seilforening Karoline Skarsgård, Asker Seilforening Erik Brunborg, Christianssands Seilforening Sven Ulrik Nielsen, Christianssands Seilforening Zverre Petlund, Soon Seilforening Jens Petter Arnstad, Kongelig Norsk Seilforening Knut Erik Carlstedt, Asker Seilforening Kaj Vigeland, Kongelig Norsk Seilforening Vanja Dietrichson, Ullern Seilforening Torgeir Lerkerød, Kongelig Norsk Seilforening Kristine Andersen, Tønsberg Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: Landmark 43
Måltall: 542,8
|
|
|
|
|
|
|
NOR 12575
Nils Kamfjord
Seilforening: Tønsberg Seilforening Båtnavn: Extase Båttype: X-34 Seilnummer: NOR 12575 NOR Rating: NOR 0,0
|
|
Robert Halvorsen
Seilforening: Tønsberg Seilforening Båtnavn: Extase Båttype: X-34 Seilnummer: NOR 12575 NOR Rating: NOR 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
EXTASE
Nils Kamfjord
Seilforening: Tønsberg Seilforening Båtnavn: Extase Båttype: X-34 Seilnummer: NOR 12575 NOR Rating: NOR 0,0
|
|
Robert Halvorsen
Seilforening: Tønsberg Seilforening Båtnavn: Extase Båttype: X-34 Seilnummer: NOR 12575 NOR Rating: NOR 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Nils Kamfjord, Tønsberg Seilforening Robert Halvorsen, Tønsberg Seilforening Sverre Tangerud, Tønsberg Seilforening Wencke J- Pettersen, Tønsberg Seilforening Arne Olav Hommefoss, Tønsberg Seilforening Kjell Morten Karlsen, Hallingdal Seilforening Tim Sandberg, Kongelig Norsk Seilforening olav Didrikk Ødegård, Tønsberg Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: X-34
Måltall: 0,0
|
|
|
|
|
|
|
SWE 49
Sten Haeger
Seilforening: Göteborgs Kungl Segel Sällskap Båtnavn: Kwanza Båttype: First 35 Seilnummer: SWE 49 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Christian Haeger
Seilforening: Göteborgs Kungl Segel Sällskap Båtnavn: Kwanza Båttype: First 35 Seilnummer: SWE 49 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
KWANZA
Sten Haeger
Seilforening: Göteborgs Kungl Segel Sällskap Båtnavn: Kwanza Båttype: First 35 Seilnummer: SWE 49 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Christian Haeger
Seilforening: Göteborgs Kungl Segel Sällskap Båtnavn: Kwanza Båttype: First 35 Seilnummer: SWE 49 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Sten Haeger, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Christian Haeger, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Per Borgillen, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Lars Sparrmark, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Mattias Gunnarsson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Hans Larsson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Anders Johansson, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Jonas Bratt, Göteborgs Kungl Segel Sällskap Alexander Burman, Göteborgs Kungl Segel Sällskap |
Klasse: ORC
Båttype: First 35
Måltall: 0,0
|
|
|
|
NOR 10901
Morten Christensen
Seilforening: Skøyen Seilforening Båtnavn: Betty Boop Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 10901 NOR Rating: NOR 618,2
|
|
Jarle Bjørn Hansen
Seilforening: Skøyen Seilforening Båtnavn: Betty Boop Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 10901 NOR Rating: NOR 618,2
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
BETTY BOOP
Morten Christensen
Seilforening: Skøyen Seilforening Båtnavn: Betty Boop Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 10901 NOR Rating: NOR 618,2
|
|
Jarle Bjørn Hansen
Seilforening: Skøyen Seilforening Båtnavn: Betty Boop Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 10901 NOR Rating: NOR 618,2
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Morten Christensen, Skøyen Seilforening Jarle Bjørn Hansen, Skøyen Seilforening Gregory Roods, Skøyen Seilforening Bjørn Saltvik, Skøyen Seilforening Leif Martin Kirknes, Skøyen Seilforening Lars Kvakkestad, Skøyen Seilforening Bård Thoren, Skøyen Seilforening Simen Plassgård Røe, Skøyen Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: Bavaria 35 Match
Måltall: 618,2
|
|
|
|
|
|
|
NOR 10055
Henrik Tangen
Seilforening: Brevik Seilforening Båtnavn: Kookaburra Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10055 NOR Rating: NOR 679,2
|
|
Jan Ove Olsen
Seilforening: Brevik Seilforening Båtnavn: Kookaburra Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10055 NOR Rating: NOR 679,2
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
KOOKABURRA
Henrik Tangen
Seilforening: Brevik Seilforening Båtnavn: Kookaburra Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10055 NOR Rating: NOR 679,2
|
|
Jan Ove Olsen
Seilforening: Brevik Seilforening Båtnavn: Kookaburra Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10055 NOR Rating: NOR 679,2
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Henrik Tangen, Brevik Seilforening Jan Ove Olsen, Brevik Seilforening Espen Rønningsland, Brevik Seilforening Per Gunnar Olsen, Brevik Seilforening Torjus Tangen, Brevik Seilforening Per Riis Nilsen, Langesund og omegn Seilforening Ken Tangen, Kongelig Norsk Seilforening Atle Skreosen, Brevik Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: First 36.7
Måltall: 679,2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NOR 14990
JON SVERRE HØIDEN
Seilforening: Bundefjorden Seilforening Båtnavn: SONS OF HURRICANES Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 14990 NOR Rating: NOR 669,7
|
|
Kristian Skard
Seilforening: Bundefjorden Seilforening Båtnavn: SONS OF HURRICANES Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 14990 NOR Rating: NOR 669,7
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
SONS OF HURRICANES
JON SVERRE HØIDEN
Seilforening: Bundefjorden Seilforening Båtnavn: SONS OF HURRICANES Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 14990 NOR Rating: NOR 669,7
|
|
Kristian Skard
Seilforening: Bundefjorden Seilforening Båtnavn: SONS OF HURRICANES Båttype: Bavaria 35 Match Seilnummer: NOR 14990 NOR Rating: NOR 669,7
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
JON SVERRE HØIDEN, Bundefjorden Seilforening Kristian Skard, Bundefjorden Seilforening Iselin Koksvik Dahl, Bundefjorden Seilforening Jan Kielland, Skøyen Seilforening Kristoffer Fladmark, Skøyen Seilforening Tarjei Høgetvedt, Bundefjorden Seilforening Siv-Erika Jacobsen, Kragerø Seilforening Patrik Eriksen, Bundefjorden Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: Bavaria 35 Match
Måltall: 669,7
|
|
|
|
NOR 14445
Colin Campbell
Seilforening: Hurum Seilforening Båtnavn: Flying Scotsman Båttype: First 45 Seilnummer: NOR 14445 NOR Rating: NOR 610,4
|
|
Håkon Antonsen
Seilforening: Hurum Seilforening Båtnavn: Flying Scotsman Båttype: First 45 Seilnummer: NOR 14445 NOR Rating: NOR 610,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
FLYING SCOTSMAN
Colin Campbell
Seilforening: Hurum Seilforening Båtnavn: Flying Scotsman Båttype: First 45 Seilnummer: NOR 14445 NOR Rating: NOR 610,4
|
|
Håkon Antonsen
Seilforening: Hurum Seilforening Båtnavn: Flying Scotsman Båttype: First 45 Seilnummer: NOR 14445 NOR Rating: NOR 610,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Colin Campbell, Hurum Seilforening Håkon Antonsen, Hurum Seilforening Ronny Pettersen, Hurum Seilforening Bente Rødset, Hurum Seilforening Edward Campbell, Hurum Seilforening Herman Person, Kragerø Seilforening Lisa Hyrum, Ullern Seilforening Harald Sævold, Hurum Seilforening Kim Christensen, Bundefjorden Seilforening Andre Lauritzen, Hurum Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: First 45
Måltall: 610,4
|
|
|
|
|
|
|
NOR 15144
Pål Stiansen
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Born To Run Båttype: Xp-44 Seilnummer: NOR 15144 NOR Rating: NOR 551,8
|
|
Terje Wang
Seilforening: Kongelig Norsk Seilforening Båtnavn: Born To Run Båttype: Xp-44 Seilnummer: NOR 15144 NOR Rating: NOR 551,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
BORN TO RUN
Pål Stiansen
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Born To Run Båttype: Xp-44 Seilnummer: NOR 15144 NOR Rating: NOR 551,8
|
|
Terje Wang
Seilforening: Kongelig Norsk Seilforening Båtnavn: Born To Run Båttype: Xp-44 Seilnummer: NOR 15144 NOR Rating: NOR 551,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Pål Stiansen, Asker Seilforening Terje Wang, Kongelig Norsk Seilforening Erling Landsværk, Asker Seilforening Valborg Stiansen, Asker Seilforening Stig Andresen, Oppegård Seilforening Christoffer Solgaard Jacobsen, Kongelig Norsk Seilforening Pål Johansen, Moss Seilforening Richard Karlsen, Kongelig Norsk Seilforening Karsten Langfeldt, Oppegård Seilforening Edvard Stiansen, Asker Seilforening Frederik Sætrang Sohlman, Bærum Seilforening Morten Røiseland, Risør Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: Xp-44
Måltall: 551,8
|
|
|
|
|
|
|
NOR 10180
Morten Lycke
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Lucky Lady II Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10180 NOR Rating: NOR 614,0
|
|
Paul Skrede
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Lucky Lady II Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10180 NOR Rating: NOR 614,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
LUCKY LADY II
Morten Lycke
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Lucky Lady II Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10180 NOR Rating: NOR 614,0
|
|
Paul Skrede
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Lucky Lady II Båttype: First 36.7 Seilnummer: NOR 10180 NOR Rating: NOR 614,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Morten Lycke, Bærum Seilforening Paul Skrede, Bærum Seilforening Kari Guderud, Kongelig Norsk Seilforening Bernt Halseide, Ingrid Elise Østgård, Vidar Methi, Ellen Lycke, Katrine Treu Eriksen, |
Klasse: ORC
Båttype: First 36.7
Måltall: 614,0
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NOR 16000
Anne Grete Eidsvig
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Raa Glede Båttype: HH42 Seilnummer: NOR 16000 NOR Rating: NOR 588,8
|
|
Christen w
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Raa Glede Båttype: HH42 Seilnummer: NOR 16000 NOR Rating: NOR 588,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
RAA GLEDE
Anne Grete Eidsvig
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Raa Glede Båttype: HH42 Seilnummer: NOR 16000 NOR Rating: NOR 588,8
|
|
Christen w
Seilforening: Asker Seilforening Båtnavn: Raa Glede Båttype: HH42 Seilnummer: NOR 16000 NOR Rating: NOR 588,8
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Anne Grete Eidsvig, Asker Seilforening Christen w, Asker Seilforening Silje With, Petter Mørland Pettersen, Joakhim Nærø, Jonathan Seim, Petter Hessen, Mikkel Hessen, Christian Løken, Lars Reidulf, |
Klasse: ORC
Båttype: HH42
Måltall: 588,8
|
|
|
|
|
|
|
SWE 11
lars aarum
Seilforening: Sarpsborg Seilforening Båtnavn: FARRARI Båttype: FARR 30 Seilnummer: SWE 11 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
gunnar sten johansen
Seilforening: Sarpsborg Seilforening Båtnavn: FARRARI Båttype: FARR 30 Seilnummer: SWE 11 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
FARRARI
lars aarum
Seilforening: Sarpsborg Seilforening Båtnavn: FARRARI Båttype: FARR 30 Seilnummer: SWE 11 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
gunnar sten johansen
Seilforening: Sarpsborg Seilforening Båtnavn: FARRARI Båttype: FARR 30 Seilnummer: SWE 11 NOR Rating: SWE 0,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
lars aarum, Sarpsborg Seilforening gunnar sten johansen, Sarpsborg Seilforening Stian Martinsen, Sarpsborg Seilforening Frank lønnseth, Sarpsborg Seilforening Børre Ørseng, Sarpsborg Seilforening lars einar Karlsen, Sarpsborg Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: FARR 30
Måltall: 0,0
|
|
|
|
USA 50390
Marius Andersen
Seilforening: Frognerkilen Seilforening Av 1860 Båtnavn: Pakalolo Båttype: Mumm 36 Seilnummer: USA 50390 NOR Rating: USA 0,1
|
|
Therese Tollefsrud
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Pakalolo Båttype: Mumm 36 Seilnummer: USA 50390 NOR Rating: USA 0,1
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
PAKALOLO
Marius Andersen
Seilforening: Frognerkilen Seilforening Av 1860 Båtnavn: Pakalolo Båttype: Mumm 36 Seilnummer: USA 50390 NOR Rating: USA 0,1
|
|
Therese Tollefsrud
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Pakalolo Båttype: Mumm 36 Seilnummer: USA 50390 NOR Rating: USA 0,1
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Marius Andersen, Frognerkilen Seilforening Av 1860 Therese Tollefsrud, Bærum Seilforening Siri Sømme, Frognerkilen Seilforening Av 1860 Olaf Christensen, Kongelig Norsk Seilforening Carl Roar Aamli, Gåsøkalven Seilselskab Margriet Boersma, Kongelig Norsk Seilforening Anne Marit Hansen, Kongelig Norsk Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: Mumm 36
Måltall: 0,1
|
|
|
|
SWE 8790
Per Asp
Seilforening: Nesodden Seilforening Båtnavn: CarbonCave Båttype: ILC 40 Seilnummer: SWE 8790 NOR Rating: SWE 535,4
|
|
Erlend Haugland Næs
Seilforening: Grimstad Seilforening Båtnavn: CarbonCave Båttype: ILC 40 Seilnummer: SWE 8790 NOR Rating: SWE 535,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
CARBONCAVE
Per Asp
Seilforening: Nesodden Seilforening Båtnavn: CarbonCave Båttype: ILC 40 Seilnummer: SWE 8790 NOR Rating: SWE 535,4
|
|
Erlend Haugland Næs
Seilforening: Grimstad Seilforening Båtnavn: CarbonCave Båttype: ILC 40 Seilnummer: SWE 8790 NOR Rating: SWE 535,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Per Asp, Nesodden Seilforening Erlend Haugland Næs, Grimstad Seilforening Ulf Owesen, Nesodden Seilforening Jan Erik Krohn, Nesodden Seilforening Øystein Owesen, Nesodden Seilforening Erik Titlestad, Bergens Seilforening David Mikal Knutsen, Nesodden Seilforening |
Klasse: ORC
Båttype: ILC 40
Måltall: 535,4
|
|
|
|
NOR 15183
Birger Lie
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Grandville Express Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 15183 NOR Rating: NOR 642,7
|
|
Christopher Østby Andersen
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Grandville Express Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 15183 NOR Rating: NOR 642,7
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
GRANDVILLE EXPRESS
Birger Lie
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Grandville Express Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 15183 NOR Rating: NOR 642,7
|
|
Christopher Østby Andersen
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Grandville Express Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 15183 NOR Rating: NOR 642,7
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Birger Lie, Bærum Seilforening Christopher Østby Andersen, Bærum Seilforening Michael Holland, Port Lincoln Yacht Squadrom Sindre Skrede, Bærum Seilforening Erling Thomas Elind, Kongelig Norsk Seilforening Henning Frettem, Frognerkilen Seilforening Av 1860 |
Klasse: ORC
Båttype: Farr 30
Måltall: 642,7
|
|
|
|
NOR 26
Peter Keller
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Day-one Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 26 NOR Rating: NOR 573,0
|
|
Oskar Keller
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Day-one Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 26 NOR Rating: NOR 573,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
DAY-ONE
Peter Keller
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Day-one Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 26 NOR Rating: NOR 573,0
|
|
Oskar Keller
Seilforening: Bærum Seilforening Båtnavn: Day-one Båttype: Farr 30 Seilnummer: NOR 26 NOR Rating: NOR 573,0
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Peter Keller, Bærum Seilforening Oskar Keller, Bærum Seilforening Ole Petter kjendbakke, Mads Matthisen, Risør Seilforening Thomas Matthisen, Risør Seilforening Ørjan Leber, |
Klasse: ORC
Båttype: Farr 30
Måltall: 573,0
|
|
|
|
NOR 11172
Bente Vikenes
Seilforening: Soon Seilforening Båtnavn: Gråtass Båttype: GS42R05 Seilnummer: NOR 11172 NOR Rating: NOR 562,4
|
|
Ole Aabel
Seilforening: Soon Seilforening Båtnavn: Gråtass Båttype: GS42R05 Seilnummer: NOR 11172 NOR Rating: NOR 562,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
GRåTASS
Bente Vikenes
Seilforening: Soon Seilforening Båtnavn: Gråtass Båttype: GS42R05 Seilnummer: NOR 11172 NOR Rating: NOR 562,4
|
|
Ole Aabel
Seilforening: Soon Seilforening Båtnavn: Gråtass Båttype: GS42R05 Seilnummer: NOR 11172 NOR Rating: NOR 562,4
|
|
Etappe |
Målgang |
Seilt tid |
Justert tid |
Straff |
Klasseplassering |
|
Bente Vikenes, Soon Seilforening Ole Aabel, Soon Seilforening Niels Haavaldsen, Tommy Stadaas, Nina Braathen, Carl Hermann Corneliussen, Mikael Bekkevold, Erika Lindholm, Arild Heldal, Anne Lene Hvalen, |
Klasse: ORC
Båttype: GS42R05
Måltall: 562,4
|
|
|