Deltagarlista

Detaljerad lista
SegelnummerBåtBåtmodellSkeppareSällskapHcpMätbrev SRS nr
Klass: SRS - Klass 1: SRS 0,80 - 0,899
SWE 269

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680

Magnus René

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Patagonia

Olof Zachrisson

Segelsällskap: Mollösunds Båtförening
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680

Magnus René

Segelsällskap: Käringö Segelklubb
Båtnamn: Patagonia
Båtmodell: Cumulus
Segelnummer: SWE 269
NOR Rating: SWE 0,8680
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Cumulus Olof Zachrisson Mollösunds Båtförening 0,868 E7510
Antalet deltagare i klassen : 1
 
Klass: SRS - Klass 3: SRS 0,95 - 0,999
SWE 114

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE

Peder Edholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Lova

Eric Segerlind

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE

Peder Edholm

Segelsällskap: Segelsällskapet Westgötarne
Båtnamn: Lova
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 114
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Smaragd Eric Segerlind Segelsällskapet Viken Ägir 0,000 standard
SWE 1161

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Seahorse

Johan Johansson

Segelsällskap: Hjuviks Båtklubb
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE

Anders Barne

Segelsällskap:
Båtnamn: Seahorse
Båtmodell: First 31,7 HR
Segelnummer: SWE 1161
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
First 31,7 HR Johan Johansson Hjuviks Båtklubb 0,000 TBD
SWE 9047

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Shanty

Per Sandberg

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948

Peter Bäcklund

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Shanty
Båtmodell: Compis 345
Segelnummer: SWE 9047
NOR Rating: SWE 0,948
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Compis 345 Per Sandberg Tjörns Segelsällskap 0,948
SWE 192

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9660

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Otelia

Fredrik Loodin

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9660

Torbjörn Mattsson

Segelsällskap: Tjörns Segelsällskap
Båtnamn: Otelia
Båtmodell: Smaragd
Segelnummer: SWE 192
NOR Rating: SWE 0,9660
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Smaragd Fredrik Loodin Björlanda Kile Segelsällskap 0,966
Antalet deltagare i klassen : 4
 
Klass: SRS - Klass 4: SRS 1,00 - 1,049
SWE 131

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,035

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Dehlight

Robert Trolled

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,035

Magnus Arvidsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Dehlight
Båtmodell: Dehler 38
Segelnummer: SWE 131
NOR Rating: SWE 1,035
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Dehler 38 Robert Trolled Segelsällskapet Viken Ägir 1,035 E6285
SWE 248

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FE28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330

Johnny Stjernqvist

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FE28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
FE28r

Jonas Karlsson

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FE28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330

Johnny Stjernqvist

Segelsällskap: Halmstads Segelsällskap
Båtnamn: FE28r
Båtmodell: FarEast28r
Segelnummer: SWE 248
NOR Rating: SWE 1,0330
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
FarEast28r Jonas Karlsson Halmstads Segelsällskap 1,033 E6889
Antalet deltagare i klassen : 2
 
Klass: SRS - Klass 5: SRS 1,05 - 1,099
SWE 24

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Sunkini

Leif Jägerbrand

Segelsällskap: Ljungskile Segelsällskap
Båtnamn: Sunkini
Båtmodell: Figaro 3
Segelnummer: SWE 24
NOR Rating: SWE 1,074
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Figaro 3 Leif Jägerbrand Ljungskile Segelsällskap 1,074 E7500
SWE 112

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Spica
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Spica
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Spica

Joakim Axelsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Åmålsviken
Båtnamn: Spica
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE

Fredrik Wåhlberg

Segelsällskap:
Båtnamn: Spica
Båtmodell: First 40.7
Segelnummer: SWE 112
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
First 40.7 Joakim Axelsson Segelsällskapet Åmålsviken 0,000
SWE 87788

Joakim Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: eXite
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 87788
NOR Rating: SWE

Erika Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: eXite
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 87788
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
eXite

Joakim Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: eXite
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 87788
NOR Rating: SWE

Erika Cordaly

Segelsällskap: De Tio Öarnas Segelsällskap
Båtnamn: eXite
Båtmodell: X-412
Segelnummer: SWE 87788
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
X-412 Joakim Cordaly De Tio Öarnas Segelsällskap 0,000 TBD
NOR 15678

Pål Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,095

Nina Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,095
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Berenike

Pål Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,095

Nina Klavenes

Segelsällskap: Brevik Seilforening
Båtnamn: Berenike
Båtmodell: Elan 410
Segelnummer: NOR 15678
NOR Rating: NOR 1,095
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Elan 410 Pål Klavenes Brevik Seilforening 1,095 E6826
Antalet deltagare i klassen : 4
 
Klass: SRS - Klass 6: SRS 1,10 -
SWE 17

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144

Rasmus Bergström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Soul

Hans Ristner

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144

Rasmus Bergström

Segelsällskap: Göteborgs Kungl Segel Sällskap
Båtnamn: Soul
Båtmodell: X-41
Segelnummer: SWE 17
NOR Rating: SWE 1,144
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
X-41 Hans Ristner Göteborgs Kungl Segel Sällskap 1,144 E7469
SWE 001

Kristian Laurell

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: S/Y Lalooma
Båtmodell: More 55
Segelnummer: SWE 001
NOR Rating: SWE

Olle Nordmark

Segelsällskap:
Båtnamn: S/Y Lalooma
Båtmodell: More 55
Segelnummer: SWE 001
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
S/Y Lalooma

Kristian Laurell

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: S/Y Lalooma
Båtmodell: More 55
Segelnummer: SWE 001
NOR Rating: SWE

Olle Nordmark

Segelsällskap:
Båtnamn: S/Y Lalooma
Båtmodell: More 55
Segelnummer: SWE 001
NOR Rating: SWE
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
More 55 Kristian Laurell Stenungsunds Segelsällskap 0,000
Antalet deltagare i klassen : 2
 
Klass: SRS - Klass 7: Flerskrog
SWE 2

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: No Name
Båtmodell: Seaon 96
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,3

Sebastian Glansk

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: No Name
Båtmodell: Seaon 96
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,3
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
No Name

Jonny Petersson

Segelsällskap: Stenungsunds Segelsällskap
Båtnamn: No Name
Båtmodell: Seaon 96
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,3

Sebastian Glansk

Segelsällskap: Björlanda Kile Segelsällskap
Båtnamn: No Name
Båtmodell: Seaon 96
Segelnummer: SWE 2
NOR Rating: SWE 1,3
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Seaon 96 Jonny Petersson Stenungsunds Segelsällskap 1,300 1,30
SWE 4

Christofer Kedborn

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,13

Gunnar Olsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,13
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Lawless

Christofer Kedborn

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,13

Gunnar Olsson

Segelsällskap: Segelsällskapet Viken Ägir
Båtnamn: Lawless
Båtmodell: Corsair Dash 750
Segelnummer: SWE 4
NOR Rating: SWE 1,13
Sträcka Målgång Seglad tid Korrigerad tid Straff Placering inom klassen
Corsair Dash 750 Christofer Kedborn Segelsällskapet Viken Ägir 1,130 1.13
Antalet deltagare i klassen : 2
Ladda ner CSV-fil


Last updated: 2021-01-18 14:56:09Cache read