Resultater
Endelige resultater
NOR Rating - u spinnaker
Nor-Rating < 0,920 og lavere
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-4352
|
SHIRAZ
Gordon Wright (Askøy Seilforening) |
Albin Cumulus | 2:47:13 | 2:20:07 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-105
|
BATMAN
Lene Seim (Ran Seilforening) |
Yngling | 3:07:29 | 2:25:29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-14447
|
CAROLINE
Torvald Fossestøl (Bergens Seilforening) |
Hanse 325 | 2:41:16 | 2:27:43 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-14232
|
TAYO
Jens HÆGLAND (Os Seilforening) |
Linjett | 3:00:30 | 2:36:18 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-9807
|
HAVGLYTT
Andre Farstad (Askøy Seilforening) |
Oceanis 411 | 2:55:14 | 2:36:39 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-9479
|
ALIDA
Terje Klyve (Os Seilforening) |
Dufour 30 Classic | 3:35:55 | 3:03:57 |
Nor-Rating < 0,921 til og med 0.984
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-6235
|
NIKITA
Øyvind Skogen (Askøy Seilforening) |
Banner 28 | 2:38:04 | 2:26:31 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-9341
|
X-FAKTOR
Harald Matland (Nordhordland Seilforening) |
X-332 | 2:34:16 | 2:27:37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-11651
|
BåTENVåR
Anne-Gurine Folgerø Gjøsæter (Askøy Seilforening) |
First 31,7 | 2:57:36 | 2:43:55 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-14436
|
ANDWAKA
Thorvald Haarberg (Askøy Seilforening) |
Contest 46 | 3:17:52 | 3:02:53 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-11312
|
KILROY
Steinar Hansen (Nordhordland Seilforening) |
First 36.7 | DNS |
Nor-Rating < 0,985 og høyere
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-160
|
HIMLALEITE
Torbjørn Halvorsen (Askøy Seilforening) |
X-35 | 2:21:07 | 2:23:14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-12383
|
JYSLA LøYE
Siddis Racing (Stavanger Seilforening) |
Farr 40 | 2:03:45 | 2:23:55 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-999
|
OLLIE
Svein Andre Hol (Askøy Seilforening) |
X-41 OD | 2:17:12 | 2:28:51 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-203
|
RANEGUTT II
Jan Henrik Nordeide (Ran Seilforening) |
X-35 OD | 2:28:05 | 2:30:18 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-14941
|
SHEEP DIP
Kjetil Knudsen (Bergens Seilforening) |
DEHLER 38 | 2:32:33 | 2:33:00 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-178
|
LNX
sigurd boasson (Ran Seilforening) |
X-35 | 2:32:18 | 2:34:35 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | NOR-11168
|
SILIUS
Toril Haugsdal (Ran Seilforening) |
Elan 37 | 2:36:11 | 2:35:05 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-11873
|
SCIROCCOIII
Bernt Svendsen (Askøy Seilforening) |
Grand Soleil | 2:29:59 | 2:37:46 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | NOR-12141
|
SERENITY
Fridtjov Bergmann (Bergens Seilforening) |
First 44.7 | 2:29:34 | 2:38:05 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | NOR-152
|
ZEFYR-III
Petter Sørhaug (Askøy Seilforening) |
X-35 OD | 2:35:52 | 2:38:12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | NOR-9000
|
XFRAM
Jan-Åge Langeland (Nordhordland Seilforening) |
ILC40 | 2:21:46 | 2:39:20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | NOR-11518
|
TINA II
SVEIN SKOGLUND (Os Seilforening) |
Dufour 40 HR | 2:39:14 | 2:39:42 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | NOR-10852
|
OBELIX
Daniel Hjorth (Askøy Seilforening) |
X-37 | 2:46:49 | 2:46:18 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | NOR-11590
|
PLUTO
Thomas Magnussen (Milde Båtlag) |
First 40.7 | 2:45:00 | 2:51:06 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | NOR-11968
|
FARVIDE
Arvid Høgelid (Milde Båtlag) |
First 44.7 | 2:44:28 | 2:57:37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | NOR-14445
|
ARGO
Kenneth Midttun (Askøy Seilforening) |
First 45 | 2:45:00 | 3:02:49 |
Shorthanded
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR-796
|
CHATRICK
Karl Petter Haugen (Askøy Seilforening Terje Sture ()) |
Melges 24 | 2:12:00 | 2:05:20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-5
|
HIGH5FIVE
Eivind Wiik (Askøy Seilforening Erling Tobias Wiik ()) |
Jeanneau Sun Fast 3200 | 2:37:57 | 2:31:46 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-14865
|
VITO 4
Nina Rosenlund (Ran Seilforening Petter Ankjær-Jensen ()) |
Elan 37 | 2:40:37 | 2:36:16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-10921
|
TIGERGUTT
PÅL HOLST (Bergens Seilforening Pål Rasmus Njølstad ()) |
Elan 37 | 2:40:00 | 2:36:57 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-10844
|
VENTUS
Rolf Hopland (Bergens Seilforening Jens-Åge Ellingsund ()) |
Bavaria 35 Match | 2:44:33 | 2:41:35 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-6874
|
KELSO
Jon Hardie (Os Seilforening Rune Myrvågnes ()) |
Crown 39 | 2:52:08 | 2:48:00 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | NOR-14569
|
MORILD2
Helge Asperheim (Askøy Seilforening Peter Elvingdal ()) |
Jeanneu Sun Fast 37 | 3:12:34 | 3:00:37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-631
|
FØNIX
Helge Stokstad (Nordhordland Seilforening) |
Scampi 30 | 3:34:32 | 3:02:21 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | NOR-15390
|
ELIDA
Asbjørn Sletten Nesse (Ran Seilforening Elida S. Nesse ()) |
Bavaria 32 Cruiser | 4:34:07 | 3:42:02 |
Tur & Hav
Plass | Seilnr | Båt | Båttype | Reell | Korrigert | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | NOR14659-
|
ACTIV
Håvard Espeseth (Askøy Seilforening) |
Bavaria 31 cruiser | 3:24:39 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | NOR-14783
|
MORGENSOL
Asle Aasen (Bergens Seilforening) |
Hallberg Rassy 34 | 4:04:15 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | NOR-12371
|
UPBEAT
Alice Syslak (Askøy Seilforening) |
Elan 333 | 3:40:22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | NOR-5000
|
TUSSITO
Bjørn Hanto (Askøy Seilforening) |
Maxi Mixer | 3:17:01 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | NOR-1
|
TOBE
Agnes Soltvedt (Askøy Seilforening) |
Benetau Oceanis 393 | 3:13:14 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | NOR-4521
|
TEODORA
Ragnar Bøe (Askøy Seilforening) |
Comfortina 32 | 3:04:37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | NOR-15533
|
REGINA
Håkon Nilsen (Askøy Seilforening) |
Jeanneau SO 49 | 3:39:40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | NOR-14374
|
OLIVIA
Jan Hopland (Askøy Seilforening) |
Jeanneau Cruiser 37 | 4:21:52 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | NOR-20
|
VIVANTE
Svein Erik Johannessen (åsane seilforrening) |
express | 3:19:39 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | NOR-13687
|
ANN-FIELD
Beate Soltvedt (Askøy Seilforening) |
Beneteau Oceanis 40 | 3:47:09 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | NOR-10543
|
ELENA II
Helge Økland (Askøy Seilforening) |
Bavaria 40 | 3:25:15 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | NOR-15384
|
CHRISTIANE
Håvard Kvalvik Berge (Askøy Seilforening) |
Bavaria 46 Cruiser | 3:19:00 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | NOR-10703
|
BREIFLABB
Thorvald Myhre (Askøy Seilforening) |
Bavaria 38 AC | 3:43:24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | NOR-10599
|
APRIL
Stian Bruvold (Askøy Seilforening) |
Benetau First 305 | 3:25:15 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | NOR-305
|
ILTER
Espen Børresen (Ran Seilforening) |
Melges 24 OD | 2:26:04 | 2:26:04 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | NOR-11087
|
JANITA
Jan Erik Alfstad (Åsane Seilforening) |
Bavaria 36 | 3:24:04 | 3:24:04 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | NOR-11561
|
DRAGEN III
Morten Luneng (Askøy Seilforening) |
Bavaria 37 CR | 3:47:36 | 3:47:36 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | NOR-10463
|
IKAROS
Ole Arve Misund (Askøy Seilforening) |
Bavaria 32 | 4:03:36 | 4:03:36 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | NOR-2853
|
SVANEN
Helge Hammersland (Askøy Seilforening) |
Albin Cumulus | DNS |